ponedeljek, 29. marec 2021 Vabljeni na matematični kenguru // Apply to participate in a Mathematical Kangaroo

Vabljeni na tekmovanje "Mednarodni matematični kenguru", ki ga organizira DMFA Slovenije in se bo odvijalo v četrtek, 22. aprila 2021. Tekmovanje se bo začelo ob 16. uri, naloge pa boste reševali ONLINE.

Prijave so možne od 8. do 21. aprila 2021 do 15. ure prek spletnega obrazca.

Naloge so takšne, da ne zahtevajo znanja višje matematike. Povsem zadošča srednješolsko znanje in sposobnost logičnega razmišljanja, tako da študentje matematike in naravoslovja nimajo bistvene prednosti pred ostalimi študenti.

Tekmovanje je namenjeno vsem študentom, tudi tujcem, ki študirajo pri nas. Tekmovalna pola bo zato na voljo tudi v angleščini.

Prav tako se lahko tekmovanja udeležijo študentje na katerikoli stopnji študija (študentje magistrskih programov naj kot letnik študija vnesejo 4 oz. 5, študentje doktorskih programov pa 6, 7 oz. 8).

Vabljeni k sodelovanju!

***

You are welcome to join the "International Mathematical Kangaroo" competition, organized by the DMFA Slovenije and which will take place on Thursday, April 22, 2021. The competition will take place at 4 p.m., ONLINE.

You can apply from 8th to 21st April, 2021 until 3 pm via the online form.

Knowledge of advanced mathematics is not required. High school knowledge and the ability to think logically are quite sufficient, so students of mathematics do not have a significant advantage over others.

The competition will also be available in English.

Students at any level of study can take part in the competition (students of master's programmes should enter 4 or 5 as a year of study, and students of doctoral programmes 6, 7 or 8).

You are welcome to participate!