torek, 21. marec 2017 Vabljeni na gostujoče predavanje dr. Kaia Ruggerija: Well-being and economic policy in Slovenia (petek, 24. 3.)

Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani vabi

v petek, 24.3. ob 8:50 v predavalnici 34*

na gostujoče predavanje z naslovom

»Well-being and economic policy in Slovenia«

dr. Kaia Ruggerija z Univerze v Cambridgu, Velika Britanija, o psihološkem blagostanju na slovenskem primeru glede na ekonomske politike, ki jih razvija vlada. Predavanje bo v angleškem jeziku. Po predavanju bo sledila razprava.

Predstavitev predavanja in predavatelja v nadaljevanju:

Lecture: »Well-being and economic policy in Slovenia«
Well-being is the most important outcome of policy. It has been targeted by the Slovenian government as part of the vision for the country in 2050, yet is a challenge both to measure and address. Using data from over 80,000 people in 2006 and 2012, we found a number of remarkable patterns for the 21 countries that participated in this component of the European Social Survey. Amongst these, Slovenia typically ranks near the positive end, though several interesting exceptions have significant implications for policy. In this talk, we will review these points and discuss possible responses on local and national levels.

Dr. Kai Ruggeri (http://www.psychol.cam.ac.uk/people/kai-ruggeri) je predavatelj ter raziskovalec na Oddelku za psihologijo Univerze v Cambridgu v Združenem Kraljestvu. Ena njegovih ključnih nalog je usmerjanje raziskovanja politik. Smer njegovega raziskovanje se osredotoča na to, kako politike razvoja učinkujejo na populacijsko obnašanje in kako lahko vključevanje raziskovalnih rezultatov v politike odločanja učinkuje na ekonomske izide in blagostanje prebivalstva. Dr. Kai Ruggeri je tudi direktor 'Junior Researcher Programme', programa raziskovalnih projektov mladih raziskovalcev, vsakoletnega mednarodnega projekta, ki vrsto let poteka v sodelovanju z Univerzo v Cambridgu, UK. Program pod taktirko dr. Kaia Ruggerija s pomočjo doktorskih ter podoktorskih raziskovalcev ter prostovoljcev študentov psihologije iz različnih Evropskih držav usmerja mlade psihologe v projektno raziskovalno delo s ciljem razvijanja njihovih raziskovalnih karier. Vsako leto program rezultira v seriji odličnih tematskih interkulturnih raziskovalnih projektov študentov, ki jih po 13 mesecih raziskovalnega dela predstavijo na skupni konferenci ter objavijo v psiholoških znanstvenih časopisih (http://jrp.pscholars.org/).

(*Predavalnica 34 na UL FF se nahaja v pritličju, in sicer po vstopu v glavno avlo fakultete na desni strani.)