petek, 3. februar 2023 VABILO - Nacionalni inštitut za biologijo Vas vabi, da se udeležite seminarja

»Predstavitev dosežka na področju razvoja inovativnih celičnih imunoterapij za raka in novoustanovljene raziskovalne skupine Imunologija in celična imunoterapija.«

CAR-T (angl. »Chimeric Antigen Receptor T cells«) celična imunoterapija je prvi klinično odobren pristop zdravljenja nekaterih krvnih rakov z uporabo gensko spremenjenih celic T. Kljub temu, da imunoterapija raka s celicami CAR-T predstavlja spremembo paradigme zdravljenja, se ta pristop srečuje s številnimi izzivi. Primer je omejena učinkovitost pri čvrstih tumorjih, ki predstavljajo večino rakastih obolenj.

Seminar bo v četrtek, 16. februarja 2023, ob 12. uri v Biološkem središču, Večna pot 111, v Ljubljani, v predavalnici B5.

Vljudno vabljeni. Povezava na registracijski obrazec je tukaj.

Dodatne informacije: dr. Anže Smole, anze.smole@nib.si., dr. Jelka Pohar, jelka.pohar@nib.si

Vabilo dostopno > TUKAJ