ponedeljek, 21. februar 2011 Vabilo na študentsko tekmovanje PRIMATIJADA

Spoštovane študentke in spoštovani študentje.

Leto je naokoli in spet je tu Primatijada. Naj vas spomnemo kako uspešni smo bili lani v Budvi. Osvojili smo 1. in 2. mesto v matematiki, 1. in 2. mesto v računalništvu ter 2. mesto v biologiji in verjamemo, da letos smo lahko še boljši.

Utrinke iz lanske Primatijade si lahko ogledate v fotogaleriji na Famnitovi spletni strani ali pa na Facebooku pod profilom Famnit Fakulteta.

Kaj je PRIMATIJADA?

PRIMATIJADA je tekmovanje, ki se že vrsto let odvija na področju matematike, računalništva, biologije, kemije, fizike ter drugih naravoslovnih ved in v športnih disciplinah. Letno se ga udeleži približno med 1500 in 2000 študentov iz vseh držav Balkana, ki na PRIMATIJADI predstavijo svoje izdelke (projektne in druge naloge).

Letošnja PRIMATIJADA bo potekala od 28. aprila do 3. maja v Čanju v Črni gori.

Kdo organizira PRIMATIJADO?
Letošnjo PRIMATIJADO organizira Naravoslovno - matematična fakulteta iz Kragujevca v Srbiji.

Tekmovanja v znanju:
Na području znanja bo mogoče tekmovat s projektnimi nalogami iz matematike, računalništva, fizike, kemije, biologije, fizikalne kemije, geografije in ekologije

Študenti, ki se želijo udeležiti PRIMATIJADE s projektnimi nalogami, morajo izdelati projektno nalogo na določenem vsebinskem področju ter jo v predstaviti na letošnji PRIMATIJADI v Čanju. Projektne naloge in predstavitve so lahko v slovenščini, angleščini, srbščini, hrvaščini. Izbira jezika je odločitev posameznega študenta. Študent lahko pripravi nalogo sam ali v paru.
Prijavijo se lahko študenti dodiplomskih in podiplomskih študijskih programov.

Športna tekmovanja:
Tekmujete lahko v nogometu, rokometu, odbojki, košarki, namiznem tenisu, šahu in pikadu. Punce in fantje tekmujejo posebej.

Letos se bomo PRIMATIJADE že drugič udeležili tudi študenti in profesorji UP FAMNIT!

Do kdaj moram oddati prijavo?
Rok za prijavo na tekmovanje je torek, 15. marec 2011. Prijavo pošljite na e-naslov:
olga.kaliada@famnit.upr.si. UP FAMNIT mora organizatorju PRIMATIJADE dostaviti projektne naloge do 15. aprila.
V kolikor boste tekmovali v športnih disciplinah, prijavo pošljite skupinsko za posamezno disciplino.

Kdo mi lahko pomaga (me usmerja) pri pripravi projektne naloge?
Za pomoč in svetovanje so na voljo profesorji in asistenti UP FAMNIT. V kolikor ima študent že pripravljen projekt ali nalogo, se lahko prijavi na tekmovanje tudi s tem projektom/nalogo.

Kaj pa cena?
Za vse tekmovalce bo Famnit pokril vse stroške. Torej prevoz in polni penzion v hotelu.
Za ostale (navijače) pa je cena 102,5€/polni penzion + prevoz. Posteljo si lahko tudi delite, kar pomeni, da je cena 102,5€ za dve osebi. V tem primeru je potrebno doplačat za dodatne obroke.

V kolikor kakega tekmovalca, bo spremljal navijač in sta pripravljena si delit posteljo, v tem primeru navijač plača le prevoz. V primeru, da se bo šlo z avtobusom in bodo ostala prosta mesta, tudi navijači imajo prevoz zastonj.

Vse študente vabimo k udeležbi na PRIMATIJADI!

Dodatne informacije:

Študentski pozdrav,