torek, 24. september 2013 Vabilo na premiero filma Smeti

Društvo Ekologi brez meja, v sodelovanju s Kemijskim inštitutom in Kinom Šiška, organizira projekcijo dokumentarnega filma Smeti (Trashed, 2012) z okroglo mizo.

Kinu Šiška bo v ponedeljek, 21. oktobra 2013, ob 18.30 uri premiera filma Smeti v Sloveniji, ob 20.00 uri pa bo sledila okrogla miza z naslovom Slovenija na poti do Zero Waste.

Namen celotnega dogodka je odpreti razpravo o obstoječih možnostih za gospodarjenje z odpadki (v Sloveniji), s poudarkom na preprečevanju nastajanja odpadkov in doseganju čim višje stopnje recikliranja. Razpravljati želimo o tem, zakaj dolgoročne rešitve niso niti odlagališča niti sežigalnice in predstaviti uspešne rešitve strategije Zero Waste, ki je usmerjena v večjo snovno izrabo odpadkov in v preprečevanje njihovega nastajanja.

Okroglo mizo bo predvidoma odprta z video nagovorom dr. Janeza Potočnika, Evropskega komisarja za okolje, k sodelovanju pa so vabljeni tudi zanimivi gostje iz okoljevarstvenega področja in sveta odpadkov.

V dokumentarnem filmu Smeti (Trashed, 2012) igralec Jeremy Irons po celem svetu odkriva vplive odpadkov na okolje in ljudi ter na koncu tudi poišče možne rešitve tega globalnega problema. Film je prejel množico nagrad na različnih festivalih, letos spomladi pa je bil predvajan tudi v Evropskem parlamentu.

VABILO

Vir:http://www.trashedfilm.com/index.php