sreda, 24. april 2013 Vabilo na predstavitev knjige HIC ET NUNC AUDE!

Ob svetovnem dnevu knjige ŠOUP že osmo leto zapored pripravlja Študentski knjižni festival »Spirala«.

Študentska organizacija Univerze na Primorskem (ŠOUP)
Vas vljudno vabi na predstavitev knjige dr. Lucije Čok,
HIC ET NUNC AUDE! Ustanovitev Univerze na Primorskem v času in prostoru,

ki bo v sredo, 24. aprila 2013, s pričetkom ob 17. uri na sedežu ŠOUP.

HIC ET NUNC AUDE je monografije o ustanovitvi Univerze na Primorskem, ki je prvi celovit prikaz nastajanja le-te.

Dr. Lucija Čok je znanstvena svetnica na področju preučevanja zgodnje večjezičnosti, redna profesorica didaktike večjezičnosti in medkulturnosti. Gradila je primorsko šolstvo. Leta 1994 je postala prva direktoricaZRS Koper in s tem prispevala k regionalnemu razvoju družbe znanja. Bila je ministrica za šolstvo, znanost in šport v 6. vladi Republike Slovenije. Kot prva ženska rektorica v Sloveniji in prva rektorica Univerze na Primorskem je povezovala raziskovalno in izobraževalno delo na univerzi in širše.