sreda, 21. oktober 2015 Vabilo na predstavitev knjige "Kaj je res o GSO - Kaj ni res o GSO"

Katedri za genetiko, biotehnologijo, statistiko in žlahtnjenje rastlin Agronomskega oddelka Biotehniške Fakultete Univerze v Ljubljani vabijo na predstavitev knjige Kaj je res o GSO - Kaj ni res o GSO, ki bo v četrtek, 22. oktobra 2015, ob 13h v predavalnici D1 Biotehniške fakultete.

Za objavo besedila so se odločili zaradi pojavljanja znanstveno neutemeljenih trditev o domnevi škodljivosti gensko spremenjenih organizmov v medijih in javnosti. V knjigi so zbrali najbolj pogosto objavljene trditve o "nevarnostih" GSO ter jih zavrrili z znanstvenimi viri, v drugem delu knjige pa so zbrani nekateri podatki o koristnih vidikih GSO. Napisane trditve so potrjene s preko 300 citati predvsem iz znanstvenih revij in iz splošnih medijev.

Vabljeni!