ponedeljek, 25. november 2013 Vabilo na predstavitev primera dobre prakse: podjetje Abelium d.o.o.

Univerzitetni razvojni center in inkubator Primorske
vabi na predstavitev
»Primeri dobre prakse – podjetje Abelium«

v torek, 26. novembra 2013 ob 15.00 uri

v Inkubacijski pisarni UIP v Kopru, Ferrarska 8 (objekt Ogrlica).

Podjetje Abelium d.o.o.  je mlado visokotehnološko podjetje, specializirano za izvajanje raziskav na področju zahtevnih problemov iz gospodarstva in industrije ter za razvoj znanj, standardov, tehnologij, orodij, modelov in rešitev. Razvijajo visokotehnološko programsko opremo, ki omogoča inovativne pametne rešitve na področjih analize velikih omrežij, optimizacij v logistiki, avtomatizacije procesov, e-izobraževanja ter e-zdravja (več o podjetju na www.abelium.eu).

So  prejemniki številnih priznanj za inovativnost, meddrugim dobitniki nagrade za najboljšo storitveno inovacijo v letu 2012 na 7. Slovenskem forumu inovacij (programska rešitev iOliva za merjenje kakovosti in količine letine oljčnega olja) in prejemniki nagrade za najboljšo inovativno storitev v oblaku na tekmovanju EuroCloud Slovenija 2012.

Na različnih razvojno-raziskovalnih projektih sodelujejo z uglednimi inštituti, fakultetami ter vodilnimi raziskovalci in strokovnjaki v slovenskem prostoru. Znanje pridobljeno v laboratorijih prenašajo v gospodarstvo in s tem v prakso. Kako to počnejo? Zakaj in kako se povezati z institucijami znanja? Kako od ideje do implementacije v prakso?

Odgovore na ta vprašanja in dobro prakso podjetja Abelium bo predstavil doc. dr. Boris HORVAT, direktor podjetja Abelium in znanstveni sodelavec na Inštitutu Andrej Marušič Univerze na Primorskem.

Predviden zaključek: ob 16.30 uri.

VSTOP PROST!

Zaradi omejenega števila mest vas prosimo, da se na dogodek prijavite: www.uip.si (Prijava na dogodek) ali preko e-pošte: info@uip.si  ali po tel. 05 611 79 50.