petek, 15. maj 2015 Vabilo na mednarodno poletno šolo »Vzgoja kritičnega državljanstva - Politika, državljanstvo in človekove pravice v dobi ekstremov«

UP Pedagoška fakulteta Koper vabi na mednarodno poletno šolo  »Vzgoja kritičnega državljanstva - Politika, državljanstvo in človekove pravice v dobi ekstremov«, ki bo potekala na UP PEF od 3. do 5. junija 2015.

Poletna šola se bo izvedla kot sklop multidisciplinarnih in stvarno povezanih pogovornih predavanj. Zasnovana je kot kombinacija temeljnega učenja o družbenem redu in značilnostih družbenih praks v javni sferi, predvsem v sferi političnega odločanja in kritične analize tistih vprašanj in problemov sodobne družbe, ki določajo posameznikov status državljana, hkrati pa se zdijo temeljnega pomena za vzgojo državljanov kot obveščenih, opolnomočenih, razmišljujočih, kritičnih in aktivnih političnih subjektov.

Za aktivno udeležbo na predavanjih boste študenti lahko pridobili 3 KT in jih uveljavljali pri predmetih s sorodno vsebino na Univerzi na Primorskem. Na poletno šolo se prijavite tako, da izpolnjeno prijavnico pošljete na e-naslov tina.kadunec@pef.upr.si najkasneje do 25. maja 2015.

Več o mednarodni poletni šoli in program najdete na tej povezavi.