sreda, 25. november 2015 Vabilo na mednarodno konferenco Umeščanje Slovenije v evropski visokošolski prostor

Študentska organizacija Slovenije (ŠOS) skupaj z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport (MIZŠ) pripravlja dvodnevno mednarodno konferenco s področja visokega šolstva z naslovom Umeščanje Slovenije v evropski visokošolski prostor - od kod prihajamo in kam želimo, ki bo potekala v sredo in četrtek, 2. in 3. decembra 2015 v prostorih Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport.

Glavna tema konference bo pogovor o viziji slovenskega visokega šolstva. Prvi dan bodo udeleženci vabljeni k sodelovanju v okviru štirih vzporednih okroglih miz na temo kakovosti visokega šolstva, študentskega aktivnega sooblikovanja visokošolskega prostora, učnih izidov ter financiranja visokega šolstva. Drugi dan konference pa bo potekal v okviru diskusije o pavicah študentov v zakonodaji in praksi ter s štirimi delavnicami o vključevanju študentov v znanstveno-razsikovalno delo.

Udeležba na konferenci je brezplačna. Program konference, predstavitev tujih predavateljev ter prijavnica so dostopni na spletni povezavi.

Vabljeni!