torek, 13. november 2018 Vabilo na Festival Grounded 21.11-23.11.2018

FESTIVAL GROUNDED

Ljubljana, 21.11. – 23.11.2018

RAZPRAVLJALI BOMO…

Kaj se zgodi z idejo zasebnosti v dobi samonadzora?

Komu in čemu služi demokracija v času avtomatizacije pravičnosti?

Kaj je svobodna misel v času personaliziranega spreminjanja vzorcev mišljenja?

Kaj je prostost identitete v času vedno večjega vpliva naših digitalnih sledi na finančne in kreditne zmožnosti naših političnih teles?

Kako prepoznati totalitarizem v času, ko korporacije o svojih subjektih in državljanih vedo več kot države?

Ob prepoznavanju kompleksnosti trenutne situacije stremimo k pismenosti in prepoznavanju vloge tehnologij umetne inteligence, katerih pomen za ekonomsko rast narašča vzporedno z rastjo avtoritarizma. Umetna inteligenca in robotika, ki za svoje delovanje potrebujeta kar največje količine podatkov, čedalje bolj aktivno spreminjata, omejujeta in usmerjata naše delovanje. Ob tem, ko zaganjalci četrte industrijske revolucije osvobajajo zavore trga s širjenjem pravne subjektivitete robotov, je nujno odpreti platformo za premišljevanje o različnih vidikih in posegih strojne inteligence v intimo in spontanost vsakdana.

POGLEJ TEME!

ŠTUDENTI, VABLJENI!