petek, 18. maj 2012 Vabilo na družabni večer doktorskih študentov

Društvo mladih raziskovalcev Slovenije vabi doktorske študente na dogodek - Družabni večer doktorskih študentov.

DMRS deluje kot predstavnik podiplomskih študentov in zagovornik njihovih stališč. Z organizacijo okroglih miz in s sodelovanjem na konferencah in kongresih si prizadevajo spodbujati kakovost študija, promovirati znanstvene  in raziskovalne dejavnosti ter se zavzemajo za lažje uveljavljanje bodočih doktorskih intelektualcev v družbi. Društvo se s tem namenom deluje tudi v mednarodnem okolju in aktivno sodeluje v vse evropskem združenju nacionalnih organizacij mladih raziskovalcev Eurodoc. Obenem organizirajo tudi družabne dogodke namenjene združevanju podiplomskih študentov in s tem pripomorejo k izmenjavi izkušenj, idej ter širjenja poznanstev med študenti.

Ob izidu filma z naslovom »The PhD movie«, želijo povabiti podiplomske študente na skupno druženje in ogled tega filma, ki bo 24. maja 2012 ob 18.00 na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani. Film prikazuje življenje podiplomskih študentov, ki se srečujejo z raziskovalnimi, študijskimi in drugimi problemi. S tem dogodkom se želijo predstaviti tudi novim in bodočim doktorskim študentom in povezati svoje člane. Po filmu bodo ti imeli tudi možnost udeležbe na skupščini društva in druženja z doktorskimi študenti in mladimi raziskovalci z drugih fakultet.

Besedilo najave dogodka si lahko ogledate  v priponki.