torek, 19. april 2022 VABILO NA DOGODEK EIT FOOD HUB Slovenija Challenge lab 2022 »Izziv prehranske oskrbe starejših«

Ali ste vedeli, da se v Sloveniji povečuje delež prebivalstva starejšega od 65 let in zmanjšuje delež delovno aktivnega prebivalstva? To nas postavljata pred nove družbene izzive.

EIT Food Hub Slovenija in Biotehniška fakulteta z Challenge Lab izzivom opozarjata na aktualno tematiko, ki je ne bi smeli preskočiti. V aprilu in maju poteka že drugi Challenge Lab, tokrat s temo »Izziv prehranske oskrbe starejših«.

Izziv se rešuje s pomočjo najsodobnejšega pristopa reševanja kompleksnih izzivov Design Thinking, ki ga uporabljajo tudi največja agroživilska podjetja (npr. Danone, Nestle ipd.). Design Thinking bo predstavljen na dogodku, kjer bo na voljo tudi delo z izkušenimi mentorji.

Kdo se lahko prijavi?

Vabljeni študenti, doktorski študenti, mladi raziskovalci, strokovnjaki z različnih področjih in vsi, ki vas zanima področje inovacij. Za udeležbo ne potrebujete nobenih predznanj ali predhodnih izkušenj iz podjetništva, agroživilstva ali gerontologije.

Zakaj se prijaviti?

• Pridobi super izkušnje pri reševanju realnih kompleksnih izzivov.

• Sodeluj pri iskanju rešitev za boljši jutri.

• Oblikuj idejo za ustanovitev lastnega podjetja na zelo aktualnem področju.

• Nauči se kako povečati uspešnost pri razvoju podjetniške ideje.

• Spoznaj super ljudi, ki jih zanimajo aktualni družbeni problemi.

• Poteguj se za privlačne nagrade.

Kdaj in kje?

• 1. srečanje: petek, 22. april 2022, ob 16:00 uri, na Biotehniški fakulteti (Jamnikarjeva ulica 101, Ljubljana), Oddelek za živilstvo, predavalnica DJH.

• 2. srečanje: petek, 6. maj 2022, ob 16:00 uri, na Biotehniški fakulteti (Jamnikarjeva ulica 101, Ljubljana), Oddelek za živilstvo, predavalnica DJH.

• 3. srečanje: petek, 20. maj 2022, ob 16:00 uri na Biotehniški fakulteti (Jamnikarjeva ulica 101, Ljubljana), Oddelek za živilstvo, predavalnica DJH.

Več si lahko preberete na: https://bit.ly/37mLuyU

Obvezna prijava do 20. 4. 2022: https://forms.gle/2kw9ABJT1XHm8tky6

Za več informacij pišite na: Anja.Mrhar@bf.uni-lj.si