četrtek, 20. oktober 2016 Vabilo na dogodek Dostopna univerza - 20 let Društva študentov invalidov Slovenije

Društvo invalidov Slovenije letos obeležuje 20. obletnico delovanja, zato v sodelovanju s Študentsko organizacijo Univerze v Ljubljani (ŠOU) organizira celodnevni dogodek z naslovom Dostopna univerza, ki bo potekal v sredo, 26. oktobra 2016 na ljubljanskem Študentskem kampusu (na Pivovarniški ulici).

Preko različnih predstavitev, delavnic in okrogle mize boste spoznavali različne vidike težav, ovir in problematik študentov z različnimi vrstami invalidnosti ter dobre prakse in rešitve, ki jih ponujajo fakultete in druge organizacije. Obenem boste seznanjeni s problematiko, s katero se študenti srečujejo v času študija, spoznali pa boste tudi pregled dosežkov, ki jih je društvo doseglo skupaj z različnimi organizacijami in ustanovami v zadnjih dveh desetletjih.

Povzetek programa:
9.30 – 10.00
Prihod udeležencev
10.00 – 10.15
Pozdravni nagovori
10.15 – 10.35
Podpora študentom invalidom na Univerzi v Ljubljani (Hotimir Tivadar, predsednik Komisije za študente s posebnimi potrebami na UL)
10.35 – 10.55
Vloga ŠOU v Ljubljani na področju sociale in vključevanja študentov invalidov (Klemen Mesarec, vodja resorja za socialo in zdravstvo ŠOU v Ljubljani)
10.55 -11.15
Podpora študentom s posebnimi potrebami na Ekonomski fakulteti kot primer dobre prakse (Andreja Turman, predstavnica Ekonomske fakultete)
11.15 – 11.45