petek, 3. april 2015 Vabilo na »Dialog z evropsko komisarko Violeto Bulc«

Mladinski svet Slovenije, Mladinska mreža MaMa in Predstavništvo Evropske komisije v Sloveniji organizirajo strateški dialog z evropsko komisarko, mag. Violeto Bulc. Tovrstne dialoge Evropska komisija prireja po vsej Evropski uniji.

Vabimo vas, da se udeležite  EU Si ti dialoga:
»Dialog z evropsko komisarko Violeto Bulc«

v petek, 8. maja 2015, ob 16. uri
v Kinu Šiška, Trg prekomorskih brigad 3, Ljubljana.

Dialog v Ljubljani bo hkrati osrednji dogodek Evropskega tedna mladih, ki bo potekal med 27. aprilom in 10. majem 2015, in je namenjen razpravi o prihodnosti mladih in njihovemu položaju v družbi. Rezultate dialoga bodo uporabili kot del procesa strukturiranega dialoga med mladimi in odločevalci – gre za inštrument, s katerim se mladi aktivno vključujejo v dialog z odločevalci na lokalni, nacionalni ali evropski ravni. Dogodek je priložnost, da evropski komisarki predstavite svoje videnje naše skupne prihodnosti ali zastavite vprašanje o tematikah, ki so pomembne za našo prihodnost.

Razprava bo tekla o tem, kako zagotoviti:
- zaposlovanje mladih, rast in delovna mesta  (nove naložbe, gospodarska rast, zeleno   gospodarstvo, uresničevanje kreativnih idej in spodbujanje inovativnosti),
- trajnostno mobilnost (problem preobremenjenosti cestnega in zračnega prometa),
- in prihodnost EU (enak dostop do koriščenja pravic in aktivno vključevanje v družbo skozi programevin politike EU, ovire pri čezmejni mobilnosti, poklici, veščine in storitve prihodnosti v EU).

Dogodek se bo pričel ob 17. uri, vendar je zaželjeno, da zaradi neposrednega televizijskega prenosa dogodka, prihod v Kino Šiška načrtujete ob 16. uri. Dialog bo trajal 90 minut.

Več o dogodku najdete na tej povezavi. Za dodatna vprašanja in pojasnila se lahko obrnete na elektronski naslov dialog@mreza-mama.si ali na telefonsko številko 041 804 069.

Vabljeni.