četrtek, 15. november 2012 Vabilo na brezplačne konverzacijske ure v nemškem jeziku

Ustrezna komunikacija je za kakovostne storitve in zadovoljstvo gostov ter poslovnih partnerjev izrednega pomena. Študentke in študenti, ki bi želeli izboljšati svoje znanje nemščine, zapolniti svoje vrzeli  pri komunikacijskih spretnostih ali pa morda dobiti le dodatno razlago določenih slovničnih zakonitosti,  imate možnost, da obiskujete brezplačne konverzacijske ure, ki jih bo vodila mag. M. Trdan Lavrenčič, viš. pred. nem. j., - tudi s pomočjo študentov, ki jezik dobro obvladajo.

KDAJ: ob sredah, od  9.40 do 10.25

KJE?: Na UP FTŠ Turistici (v Portorožu), pred kabinetom 304 (prostor bo določen sproti)

Okvirne teme konverzacijskih ur v nov. in dec. – dodatne ideje zelo dobrodošle – na željo nekaterih študentov poudarek na funkcionalni slovnici, s konkretno razlago slov. struktur:

• Sreda, 14. nov. 2012: Höflichkeit ausdrücken nicht nur im Tourismus (Rollenspiel) – Izražanje vljudnosti, ne samo v turizmu  (igranje vlog)
  • Sreda, 21. nov. 2012: Über allgemeines Geschehen diskutieren: bei uns und weltweit – Diskusija o splošnem dogajanju: doma in po svetu
  • Sreda, 28. nov..2012: Körpersprache im fremdsprachlichen Kommunizieren: Hilfe oder…- Telesna govorica pri tujejezičnem sporazumevanju: pomoč ali…
  • Sreda, 30. nov. 2011: Wie reagiert man in stressigen Situationen – Kako se odzivamo v stresnih situacijah
  • Sreda, 05. 12. 2012: Interesse von Jugentlichen – Interesi mladih
  • Sreda, 12. 12. 2012: Festliche Gerichte in D, A, CH, SLO – Praznične jedi v D, A, CH, SLO
  • Sreda, 19. 12. 2012: Dezember und Geschäftsleben – December in  poslovno življenje

H KONVERZACIJSKIM URAM VABIMO TUDI ŠTUDENTKE IN ŠTUDENTE OSTALIH ČLANIC UNIVERZE NA PRIMORSKEM - tudi tiste, ki jezika nimate v svojem študijskem programu, imate pa določeno predznanje (približno na ravni A2), vendar pa nimate veliko možnosti komuniciranja v tem jeziku  – PRAV TAKO  BREZPLAČNO!

Prosimo, da se po el. pošti marija.trdan@turistica.si praviloma najavite 2-3 dni prej, da bom lahko uskladila tudi zahtevnostno raven konkretne konverzacijske ure.

Herzlich eingeladen und viel Erfolg – dobrodošli in veliko uspeha!