četrtek, 25. april 2013 Vabilo na 3. kolokvij iz genetike

Vabljeni na 3. kolokvij iz genetike, ki ga organizira Slovensko Genetsko Društvo (SGD) v sodelovanju s Slovenskim društvom za humano genetiko (SDHG), ki bo

13. 9. 2013
na Morski biološki postaji v Piranu,
enota Nacionalnega inštituta za biologijo

Namen srečanja je predstavitev raziskovalnih dosežkov diplomantov in mladih raziskovalcev na področju molekularne biologije, genetike in genomike v povezavi z zdravjem, biotehnologijo, kmetijstvom in okoljem. Vabimo vas, da se srečanja udeležite v čim večjem številu.

Starostna omejitev aktivnih udeležencev srečanja je do 35 let; prijavijo se lahko tudi tisti, ki so že doktorirali, vendar od zagovora doktorata ni preteklo več kot eno leto glede na zadnji dan prijave. Prispevke bo možno predstaviti kot kratko predavanje (10 min) ali kot poster. Najboljše predstavitve in posterji bodo nagrajeni.

Na srečanju lahko sodelujete v okviru naslednjih sekcij:

1. Genomika
  2. Biotehnologija
  3. Molekulske osnove bolezni
  4. Populacijska genetika
  5. Interakcije genom - okolje
  6. Genomske interakcije

Uradni jezik srečanja bo angleščina.

Podrobnejše informacije so na voljo v >>Vabilu>> ter na spletni strani Slovenskega Genetskega Društva (SGD).