četrtek, 19. april 2012 TRIJE UNIVERZITETNI PRVAKI V LETOŠNJI SEZONI

Koper, 17. april 2012 - V ponedeljek, 16. aprila, so se v Športni dvorani Bonifika še zadnjič pomerile najboljše ekipe primorskih fakultet, ki so nastopale v FIDA Univerzitetni ligi Univerze na Primorskem, ki jo vsako leto organizira Univerzitetna športna zveza Primorske (UŠZP). Letošnji naslov prvaka v študijskem letu 2011/2012 si je v futsalu priigrala ekipa Fakultete za turistične študije (Turistica), v košarki ekipa Fakultete za management (FM) in odbojki ekipa Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (FAMNIT).

V finale futsal lige sta se uvrstili najboljša ekipa zadnjih let, Fakulteta za turistične študije - Turistica in ekipa Fakultete za management. Turistica je lovila svojo prvo zmago že dobrih pet let, njena vztrajnost pa se je končno obrestovala. FM je sicer skušala presenetiti Turistico, a je v drugem polčasu do izraza prišla odlična uigranost ekipe in želja po prvi zmagi, ki ni dovolila presenečenja in na ta način prišla do zmage s 3:2. Tretje mesto je osvojila ekipa Pedagoške fakultete Koper, ki je v tekmi za tretje mesto ugnala ekipo Fakultete za vede o zdravju.

Letošnja prva Univerzitetna odbojkarska liga je bila zelo tekmovalna, v finalu pa sta se za prvo mesto borili Fakulteta za humanistične študije in Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije. Ekipa FAMNIT-a je na finalni tekmi le še potrdila svojo premoč in tudi na finalnem srečanju prepričljivo zmagala nasprotno ekipo z 0:2 in na ta način osvojila naslov prvaka Univerze na Primorskem v odbojki. Tretje mesto je pripadlo Fakulteti za turistične študije – Turistica.

V finalu Univerzitetne košarkarske lige sta se pomerili ekipi Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije in ekipa Fakultete za management, ki je po presenečenju v polfinalu pripravila presenečenje še v finalni tekmi in ugnala odlično ekipo FAMNIT-a z rezultatom 51:44. Na srečanju za tretje mesto je ekipa Fakultete za turistične študije - Turistica z rezultatom 57:59 ugnala ekipo Fakultete za pomorstvo in promet.

UŠZP se zahvaljuje vsem, ki so sodelovali pri soustvarjanju letošnje Univerzitetne lige in navijačem, ki so se v velikem številu zbrali in podpirali svoje ekipe na tekmah za najvišja mesta.

Fotogalerija.