torek, 21. junij 2016 Vabilo na 14. karierni sejem MOJE DELO

Ekipa zaposlitvenega portala MojeDelo.com 5. oktobra 2016 prireja že 14. karierni sejem MOJE DELO – največji karierni dogodek v Sloveniji. V Veliki sprejemni dvorani in Prvem preddverju Cankarjevega doma bo, ob že tradicionalni vsebini, tudi veliko novosti. Več pozornosti bo namenjene ravno iskalcem prve zaposlitve, ki se s trgom dela šele spoznavajo.

Dijaki in študenti, ki se na svojo karierno pot šele podajajo, potrebujejo pomoč pri pripravi dokumentov (življenjepis, spremno pismo), nekaj motivacijskih besed in usmeritve pri iskanju samih delovnih mest. Obisk sejma jim omogoča prvi stik z delodajalci in zaposlitvenimi razgovori, ugotovijo pa lahko tudi, kateri kadri so trenutno najbolj iskani in kako se predstaviti kot najboljši kandidat za zapolnitev delovnega mesta.

Kaj lahko dijaki in študenti pridobijo z obiskom sejma?

1. Spoznavanje z delodajalci
Na velikem prizorišču se bodo predstavili mnogi slovenski in tuji delodajalci. Obiskovalci lahko prosto pristopijo, se predstavijo in opravijo krajši zaposlitveni intervju. To je popolna priložnost za ustvarjanje stikov, spoznavanje podjetij in celo za novo zaposlitev.

2. Karierno svetovanje
Tudi letos bodo na sejmu prisotni strokovnjaki s področja kariernega svetovanja z dolgoletnimi izkušnjami. Mladim bodo svetovali, v kakšni obliki pripraviti življenjepis in spremno pismo, kakšna vsebina pritegne delodajalce in kako se predstaviti kot najprimernejši kandidat za posamezno delovno mesto.

3. Karierna predavanja
Uspešne zgodbe posameznikov predstavljajo dodatno motivacijo za vse iskalce zaposlitve. Letos bo del predavanj zajemal tudi informacije o tem, kako trg dela deluje, kaj hitre spremembe na njem po novem omogočajo, nekaj predavanj pa bo še posebej dobrodošlih za dijake, študente in iskalce prve zaposlitve, ki na trg dela šele vstopajo.

4. Karierni kotiček
Formalna izobrazba že dolgo ni dovolj za uspešno gradnjo kariere. Znanja je potrebno konstantno izpopolnjevati in širiti svoja obzorja. Za več informacij o tem, katere so trenutno najbolj zaželene dodatne veščine, pa obiščite sejem in povprašajte ponudnike formalnih in neformalnih izobraževanj.

5. Psihometrična testiranja
Na sejmu bodo imeli obiskovalci možnost brezplačno rešiti psihometrične teste, rezultate pa bodo prejeli na svoj elektronski naslov. Delodajalci se poslužujejo takšnih testov v ožjih krogih razgovorov, ko želijo spoznati karakterne lastnosti kandidata ter kako se bo le-ta s svojim načinom razmišljanja vklopil v trenutni tim.

Prisotnost na sejmu so že potrdila številna vodilna podjetja v svojih panogah, kar je dober pokazatelj, da je gospodarska kriza že del preteklosti. Naj omenimo le nekaj podjetij, ki bodo na sejmu iskala nove kadre: Atlantic Grupa, LES-MMS d.o.o., Krka d.d., Novo mesto, RWE Ljubljana d.o.o., Si.mobil, d.d., Grawe d.d., IBM Slovenija, d.o.o. in drugi.

Delodajalci prihajajo iz različnih panog in bodo iskali širok spekter novih kadrov, zato je veliko možnosti, da bodo med njimi tudi takšna, ki so primerna za vas.

Od začetka avgusta naprej bo na voljo tudi prenovljena spletna stran www.kariernisejem.com, na kateri bodo dnevno osveževali novice o dogodku.