ponedeljek, 20. februar 2023 VABILO K SODELOVANJU - Luka Koper 9. Istrski maraton

Društvo Istrski maraton je že v pripravah na Luka Koper 9. Istrski maraton, ki bo v 15. in 16. aprila 2023 tokrat z glavnim prizoriščem v Izoli, trase pa potekajo vse od Ankarana do PortorožaV njihovo družbo vabijo čim več pridnih rok.

Potrebujejo pomoč prostovoljcev na naslednjih področjih:

• SKRB ZA VARNOST IN USMERJANJE TEKAČEV

Skrb za red na prireditvi, skladno z navodili vodstva varovanja, opozarjajo voznike o zaporah, jih preusmerjajo in svojega vodjo obveščajo o nenavadnih dogodkih na in ob progi. Poleg tega tudi spodbujajo tekače na progah. Zahteva se polnoletnost in pozitivna energija.

• PRIPRAVA IN POSPRAVLJANJE PRIZORIŠČA TER TEKAŠKIH PROG

Urejanje startno-ciljnega prostora in pospravljanje po prireditvi. Opravila večinoma zahtevajo fizično pripravo prizorišč (oder, stojnice). Zahtevani sta dobra fizična pripravljenost in polnoletnost, zaželeni sta doslednost in pozitivna energija. Fizična priprava tekaških prog poteka tudi v tednu pred prireditvijo.

•  SPREMLJEVALNI PROGRAM

Izvedba spremljevalnega programa, priprava nagrad, razglasitev rezultatov in delitev nagrad, varovanje otrok tekačev, glasbeno-navijaški nastopi ob progah, nadziranje dogajanja na prizoriščih, pospravljanje po prireditvi itd. Opravila zahtevajo organizacijsko spretnost, dobro fizično pripravljenost in pozitivno energijo

• OKREPČEVALNICE IN VODNE POSTAJE

Dostava materialov na okrepčevalnice in vodne postaje. Priprava okrepčevalnic in vodnih postaj ob progah. Deljenje pijače tekačem, priprava sadja in energetskih napitkov. Zahteva se spretnost v serviranju okrepčil. Za prostovoljce je na dan prireditve poskrbljeno, vsak prejme prostovoljski paket (prostovoljska majica, športna vrečka, bandana, magnezij, gel, pastile, voda, sendviči in topla malica) ter vso potrebno opremo za opravljanje dela.

Vabljeni, da se  pridružite. Veseli bodo Vaše pomoči in družbe na prireditvi. V kolikor bi potrebovali še kakšno informacijo, so dostopni na elektronskem naslovu prostovoljci@istrski-maraton.si ali na telefonski številki 070 805 017. Prijavite se lahko preko prijavnice ali po e-pošti.