petek, 24. avgust 2018 Vabilo k sodelovanju pri meritvah aktivnosti mišic

Tadej Vogrič, študent magistrskega študija Aplikativne kineziologije za potrebe zaključne naloge v sklopu raziskave preučuje vpliv delovnega položaja na aktivnost trapezaste mišice med opravljanjem pisarniškega dela.

V raziskavo bi rad vključil osebe brez bolečin v vratnem ali ramenskem predelu, ki znotraj delovnega časa opravljajo pisarniška dela. Primerni so predvsem tisti preučevanci, ki znajo obenem tudi slepo tipkati oziroma so sposobni večino časa tekom tipkanja vzdrževati pogled usmerjen v računalniški zaslon.

Sama meritev bi predvidoma trajala nekaj več kot uro na vsakega sodelujočega v raziskavi.

V času meritev bi merjencu merili mišično aktivnost pri treh različnih delovnih položajih (sede, stoje in kolesarjenje/pedaliranje). Meritve bodo potekale v Birografiki Bori v Izoli.

Tadej prosi vse, ki bi bili pripravljeni priskočiti na pomoč in sodelovati v raziskavi, da ga kontaktirate na tel. št. 040 840 413 ali e-mail tadej.v1@gmail.com. Ravno tako je na voljo za kakršnakoli dodatna vprašanja in informacije.