torek, 18. april 2017 V Koper se vrača Space Apps Challenge

UIP Univerzitetni razvojni center in inkubator Primorske d.o.o. vabi na drugo izvedbo svetovno največjega hekatona za raziskovanje vesolja Space Apps Challenge, ki bo potekalo od 28. do 30.4.2017 na sedežu UIP na Čevljarski ulici 27 v Kopru.

Glavna lokalna nagrada je 3-dnevni izlet in ogled Evropske vesoljske agencije v Darmstadtu v Nemčiji (sponzor Dinit d.o.o.), ob tem bosta dve najboljši rešitvi zastavljenih izzivov napredovali na mednarodno tekmovanje in ocenjevanje. Nagradni sklad omogoča možnosti pridobitve do 1.500.000 EUR tveganega kapitala ter predstavitev projekta na Stanford University v ZDA. Generalna nagrada bo najboljšim omogočila tudi prisotnost na Nasinem lansiranju vesoljskega plovila.

Letošnji izzivi se nanašajo na 5 tematskih področij:

1. Zemlja in mi
2. Planetarne modrine
3. Pozor? Nevarnost pred nami!
4. Naša ekološka soseščina
5. Izmisli in razvij

Podrobnejše predstavitve posameznih sklopov in konkretnih izzivov so dostopne na tej povezavi.

Za več informacij vabljeni na informativni dan 20. 4. 2017 ob 16.00 na UIP.

Prijave so odprte in potekajo na https://2017.spaceappschallenge.org/locations/
Spremljajte nas lahko tudi na Twitterju @SpaceAppsKoper in Facebooku https://www.facebook.com/spaceappskoper/

NASA Space Apps Challenge predstavlja 48-urni mednarodni razvojni tehnološki maraton – hackathon – za inovativno, kreativno, predvsem pa sodelovalno reševanje globalnih izzivov s področja astronomije, ekologije, geologije ter robotike na podlagi javno dostopnih podatkov vesoljske agencije NASA, ki bo množično in hkrati potekal v 160 mestih po celem svetu.

Število sodelujočih je omejeno na 30 prostih mest. Reševanje izzivov bo potekalo pod strokovnim mentorstvom in komisijo, ki jo bodo sestavljali strokovnjaki, pedagoški delavci in znanstveniki z omenjenih področij. Za hrano in pijačo bo poskrbljeno.