sreda, 16. marec 2016 Vabljeni k sodelovanju na univerzitetnem programerskem maratonu 2016

ACM Slovenija razpisuje Univerzitetni programerski maraton 2016. Tekmovanje bo sestavljeno iz poskusnega kola, treh predkol, ki bodo potekala na Famnitu in finala, ki bo letos v Ljubljani.

Univerzitetni programerski maraton je slovensko tekmovanje za študente v programiranju, s poudarkom na poznavanju podatkovnih struktur in algoritmov. Kot programski jezik lahko tekmovalci uporabljajo C, C++, Javo, Pascal, Python 2, Python 3 ali C# (Mono). Na tekmovanju sodelujejo ekipe, sestavljene iz največ treh članov, ki na enem računalniku rešujejo naloge. Cilj ekipe je, da v omejenem času (posamezno kolo običajno traja 4 ure) reši čim več zastavljenih nalog.

Poskusno kolo bo 1. aprila, prvo tekmovalno kolo pa bo 7. aprila. Najboljše študentske ekipe  se bodo udeležile srednjeevropskega tekmovanja ACM ICPC CERC, ki bo letos ponovno v Zagrebu.  Rok za prijavo je teden dni pred prvim kolom (četrtek, 31. marec 2016).

Obrazec za prijavo in vse ostale informacije dobite TUKAJ, naloge iz prejšnjih let pa TUKAJ.

Vabljeni k udeležbi!