četrtek, 23. oktober 2014 The Google Anita Borg Memorial Scholarship za Evropo, bližnji Vzhod in Afriko podeljuje letne štipendije za študentke računalniških smeri

Google Anita Borg Memorial Scholarship za Evropo, bližnji Vzhod in Afriko je namenjen študentkam računalniških smeri, ki imajo ustrezno znanje, sposobnosti vodenja ter željo po povečanju udeležbe žensk v računalništvu.

Višina Google Anita Borg štipendije za  študijsko leto 2015/16 znaša 7000 EUR. Zanjo se lahko potegujejo študentke, ki študirajo računalništvo, računalniški inženiring, informatiko ali tesno povezane tehnične smeri, imajo v študijskem letu 2014/15 status študenta, nameravajo, v študijskem letu 2015/16, študij nadaljevati, razmišljajo o magistrskem oz. doktorskem študiju podobne tehnične smeri ter imajo dober učni uspeh.

Več informacij v zvezi s štipendijo in postopkom prijave dobite na spletni strani ali e-poštnem naslovu anitaborgscholars-emea@google.com.