petek, 16. september 2022 Terenski študijski forum EIT Food »DEEP DIVE VIPAVSKA DOLINA 2022«

Terenski študijski forum EIT Food »DEEP DIVE VIPAVSKA DOLINA 2022« je dvodnevni strokovni interaktivni dogodek z aktivno udeležbo študentov, agroživilskih podjetij, startup oz. inovativnih zagonskih podjetij, državnih organizacij, interesnih združenj, medijev in ostalih relevantnih deležnikov.

Pridružite se lahko na dva načina in sicer kot:

1. aktivni udeleženec na dvodnevnem terenskem študijskem forumu

Terenski forum se začne 28. 9. z ogledom štirih partnerskih živilskih podjetij (Kmetijsko gozdarski zavod Nova Gorica, Leone, Mlinotest in Fructal) z namenom, da se seznanite z aktualno problematiko in izzivi s katerimi se posamezna podjetja srečujejo. Po ogledu sledi delo v skupinah, kjer boste študentje z različnim predznanjem iskali potencialne rešitve in izboljšave. Rezultate skupinskega dela predstavite 29. 9., na Javnem forumu »Vipavsko agroživilstvo: kje, kam kako?«

2. udeleženec posameznih zanimivih dogodkov:

• 28. 9. 2022 Spoznaj vipavske agro-food startupe” (grajska klet, Vipavski križ); (grajska klet, Vipavski križ)

Predstavili se bodo: Regijska razvojna agencija ROD Ajdovščina, Primorski tehnološki park, Pivovarna Pelicon, Uroš in Valentina,  Vina Bric – Frlanova kmetija, Golden ring siri in vina Santei. Njihovim predstavitvam pa sledi še gost večera: g. Zmago Petrič, vinska klet Guerila.

• 29.9.2022 Delavnica podjetništva za mlade talente* (Škofijska gimnazija Vipava) (Škofijska gimnazija Vipava)

Kratka delavnica je namenjena dijakom, študentom, posameznikom na začetku svoje poslovne poti in vsem, ki bi se radi naučili nekaj novega o podjetništvu, da se spoznajo z agroživilsko panogo, trženjem in modelom Canvas.

*opomba: v kolikor se prijavite na dvodnevni terenski študijski forum, na delavnici žal ne morete sodelovati, ker se izvaja istočasno na ločeni lokaciji.

• 29.9.2022 Javni forum EIT Food Hub Slovenija “Vipavsko agroživilstvo: kje, kam, kako?” (Hostel mladih Ajdovščina) “Vipavsko agroživilstvo: kje, kam, kako?” (Hostel mladih Ajdovščina)

Javni forum je zaključni dogodek študijskega foruma, ki je razdeljen na dva dela. Na začetku boste študentje predstavili svoje refleksije na zastavljene izzive, temu sledi  okrogla miza z zanimivimi gosti.

Za sodelovanje na dogodku je potrebna predhodna PRIJAVA

Več o dogodku si preberite

Za več informacij se lahko obrnete na eit.food.slo@bf.uni-lj.si

Vabljeni, da se pridružite in spoznate dobrote in lepote, ki jih ponuja Vipavska dolina!

Dogodek organizira EIT Food HUB Slovenija - Nacionalno stičišče za inovacije in podjetništvo v agroživilstvu. Več o EIT FOOD pa tukaj.