četrtek, 7. september 2023 Študentsko tekmovanje - Unija Challenge 2023

Študentsko tekmovanje, ki ga ne smete zamuditi

Študentsko regijsko tekmovanje, ki ga organizira Unija Smart Accounting, vsem študentom nudi priložnost, da izrazijo svoje inovativne ideje v:

• Računovodstvu
  • Svetovanju
  • Informacijskih tehnologijah

Če ste študent, ki ima znanje na omenjenih področjih in želite z nami deliti svoje ideje brez primere, potem je študentsko tekmovanje (Unija Challenge) pravo mesto za vas!

Kaj pravzaprav je Unija Challenge?

Unija Challenge je študentsko regijsko tekmovanje za najboljše projektne naloge na omenjenih področij. Naloge in teme s teh področij predstavljajo zanimiv izziv, v katerem lahko študenti preverijo svoje obstoječe znanje, ga nadgradijo in pridobijo nove izkušnje.

Zakaj organiziramo študentsko tekmovanje?

Razlogov, zakaj organiziramo študentsko regijsko tekmovanje, je več. Nekateri od teh so:

1. Potreba po novih kreativnih rešitvah, ki premikajo meje na omenjenih področjih;
  2. Zagotavljanje novih priložnosti za študente, v katerih lahko osvojijo dragocene nagrade, a tudi pomembne reference;
  3. Možnost sodelovanja v prihodnosti itd.

Ekipe iz Unije Smart Accounting vedno stojijo za tem, da lahko vaš nekonvencionalen in neobremenjen pogled na računovodstvo, svetovanje ali informacijske tehnologije prinese inovativne in sveže rešitve, ki so lahko popoln prvi korak k novim odkritjem.

Naš moto "Take the Challenge" vabi mlade, da premaknejo lastne meje ustvarjalnosti. Vse to z namenom odkrivanja novih načinov reševanja nalog, odgovorov na zastavljene teme, hkrati pa je tudi pokazatelj, da je " Thinking outside the box " pravzaprav visoko cenjeno.

Takšno študentsko tekmovanje je vsekakor dobrodošla referenca, hkrati pa tudi dobra osnova za uspešen začetek kariere v našem podjetju.

Področja in teme

Take the challenge in razmislite o omenjenih temah. Gotovo imate vsaj nekaj idej, ki bi jih radi povedali naglas. Študentsko tekmovanje Unija Challenge 2023 je pravo mesto, kjer lahko pokažete svoje ideje in nam pomagate, da bodo nekatere izmed njih točno tiste, ki jih bomo uporabljali v prihodnosti.

Področje

Naziv teme

Računovodstvo

Primerjava različnih načinov zaposlitve

Svetovanje

Obdavčitev kriptovalut na ex-YU trgih

Informacijske tehnologije

Razvoj Unija Mobile App aplikacije

Več podrobnosti o temah najdete na Študentsko regijsko tekmovanje – Unija Challenge.

Kdaj poteka študentsko tekmovanje?

Pred oddajo prijav ste študentje vabljeni na Dan odprtih vrat, ki bo 12. 10. 2023. ob 12. uri v prostorih Poslovne hiše Unija, na Tržaški 515 na Brezovici pri Ljubljani.

Na kratkem uvodnem sestanku boste imeli priložnost, da se podrobneje seznanite z razpisanimi temami, postavljate vprašanja, spoznate člane komisije in tudi sotekmovalce.

Če se dneva odprtih vrat ne morete udeležiti, to ne pomeni, da ne morete oddati prijave.

Zaporedje dogodkov

• Rok za prijavo je 20. oktober. Na študentsko tekmovanje se lahko prijavite tukaj: Študentsko regijsko tekmovanje – Unija Challenge Prijavite se lahko individualno ali kot tim.  Če se odločite za tim, morate določiti nosilca projektne naloge.
  • 10. november je rok za oddajo projektnih nalog (do 16.00).
  • 15. novembra je razglasitev finalistov.
  • 21. novembra bomo razglasili 10 najboljših del in tudi zmagovalca na državni ravni, ki bo šel na mednarodno tekmovanje.
  • 1. decembra bo mednarodno tekmovanje in razglasitev zmagovalca.

Nagrade študentskega tekmovanja

Kot smo že omenili, študentsko tekmovanje poleg odlične izkušnje prinaša tudi bogate denarne nagrade.

Na državnem tekmovanju bodo študenti imeli priložnost osvojiti naslednje nagrade:

1. Nagrada- 1000€
  2. Nagrada- 600€
  3. Nagrada- 400€

Na mednarodnem tekmovanju bodo študenti imeli priložnost osvojiti naslednje nagrade:

1. Nagrada- 2500€
  2. Nagrada- 1500€
  3. Nagrada- 500€

Ne zamudite te priložnosti in premaknite lastne meje

Študentsko tekmovanje je odličen način, da mladi umi pokažejo svoje ideje, ki lahko premikajo različne meje v našem svetu. Tudi v preteklih letih smo bili pozitivno presenečeni nad odličnimi projekti in inovacijami, ki so nam uspele dati upanje za prihodnje generacije.

Bodi tudi ti del takšne zgodbe in se pridruži Unija Challenge 2023! Pred vami je nešteto možnosti.

Za več informacij obiščite Študentsko regijsko tekmovanje – Unija Challenge.

Srečno!