petek, 13. januar 2012 Tekmovanje Imagine Cup 2012

Imagine Cup je tekmovanje na področju inovativnosti, tehnoloških rešitev in razvoja na katerem sodelujejo študentje višje in visokošolskih inštitucij iz vsega sveta.

Študentje sodelujejo v ekipah, ki predstavljajo posamezno fakultetno oziroma skupino fakultet, v obdobju predtekmovanja in finalnega izbora jih spremljata in usmerjata posebej za ta namen izbrana mentorja iz akademije sfere in gospodarstva.

Tekmovanje na globalni ravni poteka v več kategorijah, letos pa bodo v Sloveniji organizirano tekomovanje v kategoriji Razvoj programske opreme, katere zmagovalci bodo neposredno uvrščeni na svetovni finale.
Kategorije, ki so na voljo na globalni ravni:

• Game Design: Xbox/Windows
  • Game Design: Phone
  • IT Challenge
  • Windows Azure Challenge
  • Windows Phone Challenge

Rok za oddajo kratkega opisa ideje in podatkov o tekmovalcih v ekipi je 5.2.2012, več informacij v zvezi s tekmovanjem lahko dobite na spletni strani www.imaginecup.si.