torek, 4. april 2023 Študentsko delo - Anketar/ka na projektu ReNature

Opis projekta: UP FAMNIT je skupaj s partnerji (Javni zavod Park Škocjanske jame – vodilni partner, Občina Pivka, Veterinarska fakulteta Univerze v Ljubljani ter Norveški inštitut za raziskovanje narave), maja 2022 pričel izvajati dvoletni projekt ReNature. Območje projekta je UNESCO Biosferno območje (BR) – porečje Krasa in reke Reke, ki obsega štiri občine: Divača, Hrpelje-Kozina, Pivka in Ilirska Bistrica.

Glavni cilji projekta so:

1. Renaturacija mokrišč in travišč, pomembnih za vrste Natura 2000 ter druge zavarovane vrste in habitatne tipe v BR
  2. Ocena ekosistemskih storitev
  3. Načrt upravljanja biosfernega območja
  4. Izobraževanje in ozaveščanje

UP FAMNIT vodi cilj številka 2: Ocena ekosistemskih storitev.

Opis delovnega mesta:

Anketarji bodo zadolženi za izvedbo polstrukturiranih intervjujev z lokalnimi prebivalci (v nadaljnjem besedilu: domačini ali intervjuvanci) v štirih občinah: Divača, Hrpelje-Kozina, Pivka in Ilirska Bistrica. Z anketiranjem domačinov želimo zbrati podatke o kulturnih ekosistemskih storitvah v BR. Kulturne storitve ekosistemov so dobrine in koristi, ki jih zagotavlja narava in so povezane s človeško kulturo, npr. rekreacija na prostem, estetsko uživanje v pokrajini, navdih, kulturna dediščina in tradicija itd. Poleg tega so lahko intervjuji usmerjeni tudi

Metoda polstrukturiranega intervjuja pomeni, da spraševalec prejme vprašalnik z vnaprej določenim naborom vprašanj, ki so odprtega tipa. To omogoča intervjuvancem, da podrobneje pojasnijo določen odgovor, kar daje dodatne potencialno pomembne informacije, omogoča skupno grajenje znanja, itd.

Študenti bodo z vprašalnikom in metodologijo podrobneje seznanjeni pred pričetkom zbiranja podatkov – predvidoma v aprilu 2023.

• Iščejo samostojne in komunikativne študente, ki se ne bojijo osebnega stika in pogovora z neznanci.
  • Od študentov pričakujejo razumevanje namena vprašalnika in angažiranje med samim intervjujem, da bo naloga opravljena kvalitetno.
  • Pričakujejo tudi objektivnost pri intervjuju, brez napeljevanja intervjuvanca na določen odgovor. Prav tako pa od študentov pričakujejo prijazno in spoštljivo vedenje.
  • Vsaj eden od študentov mora imeti avto za prevoz do intervjuvancev.

Prvih nekaj dni bo študente spremljal sodelavec na projektu, ki bo pomagal pri intervjujih, kasneje pa bodo študenti delali samostojno.

Ostale info:

• Št. potrebnih anketarjev/študentov: 2
  • Ocenjeno št. ur na študenta: 100 + možnost povečanja obsega
  • Predvideno časovno obdobje:  april - junij
  • Plačilo: 6,96 € na uro (NET: 5,85 € na uro)

Prijava na študentsko delo mora vsebovati:

• kratek življenjepis

• motivacijsko pismo (do 1 stran), v katerem pojasnite, zakaj se vam zdi, da ste ravno vi primerni za sodelovanje in zakaj si želite sodelovati na projektu.

Prijave pošljite na email: nina.loncarevic@famnit.upr.si in martina.luznik@famnit.upr.si

Rok za prijavo: 11.04.2023.