ponedeljek, 11. november 2013 Študentski podjetniški vikend

Med 22. in 24. novembrom 2013 bo v petih univerzah oz. visokošolskih središčih v Sloveniji sočasno potekal Študentski podejtniški vikend.

Namen usposabljanja je spodbuditi nastajanje inovativnih podjetniških idej, predvsem pa študentom predstaviti orodja, ki so v današnjem času ključna za podjetniško oziroma inovativno udejstvovanje, hkrati pa je tovrsten pristop pomemben za razvoj mehkih veščin, ki so danes nujne za njihov karierni razvoj.

Prijavijo se lahko vsi študentje, ki:
• so kreativni, zagnani in pripravljeni delati v timu,
• imajo podjetniške ambicije in ideje, ki bi jih radi uresničili ter,
• imajo znanje in bi radi postali del kreativnega startup tima.

Oblikovale se bodo interdisciplinarne ekipe, sestavljene iz študentov različnih fakultet, ki bodo tekmovale v tem, kdo bo v izjemno skoncentriranem času (v dveh ali treh dneh) ustvaril boljši prototip oziroma poslovni model podjetja, ki ga bodo skušali tudi preveriti na trgu. Za prijavo udeleženci ne potrebujejo podjetniške ideje, je pa zaželeno, saj je namen start-up vikenda tudi, da prijavitelji idej pritegnejo čim več drugih kompetentnih udeležencev v svojo ekipo. Torej sodelujejo lahko vsi, ki imajo poslovno idejo in jo želijo s pomočjo drugih udeležencev realizirati, prav tako pa vsi tisti, ki bi se radi priključili podjetniški ekipi.

Za prijavo ne potrebujete podjetniške ideje, je pa ta zaželena, saj je namen start-up vikenda tudi, da prijavitelji idej pritegnejo čim več drugih kompetentnih udeležencev v svojo ekipo. Torej sodelujete lahko vsi, ki imate poslovno idejo in jo želite s pomočjo drugih udeležencev realizirati, kot tudi vsi tisti, ki bi se radi priključili kateri izmed sodelujočih podjetniških ekip.

Število mest je omejeno, prijavite se lahko do torka, 19.11.2013.

Program, prijavnica in vse podrobnosti so na voljo na naslovu www.bit.ly/startupvikend.