petek, 4. oktober 2019 Študentska krvodajalska akcija Častim 1/2 litra

V okviru vseslovenske študentske krvodajalske akcije pod sloganom »Častim 1/2 litra!« organizira krvodajalsko akcijo tudi Študentska organizacija Univerze na Primorskem (ŠOUP).

Na Primorskem bo kri možno darovati od 7. do 9. oktobra 2019 v Splošni bolnišnici Izola (Center za transfuzijsko dejavnost), in sicer:

• v ponedeljek, 7. 10., od 8.00 do 10.00,
  • v torek, 8. 10., od 7.30 do 11.00 in
  • v sredo, 9. 10., od 9.00 do 11.00.

"Vsi tisti, ki lahko darujejo kri, so vabljeni, da se vnovič številčno odzovejo povabilu in častijo rundo, ki rešuje življenja. Vsak krvodajalec je junak, naj bo to prvič ali stotič," na akcijo skupine PreProstoVoljni vabi vodja projekta na Primorskem Tamara Crnjac in dodaja, da bo za krvodajalce dobro poskrbljeno tudi tokrat, ob malici bodo prejeli tudi simbolično darilo.

Vse dni je organiziran tudi brezplačen prevoz krvodajalcev do bolnice (iz Kopra na postaji Tržnica in iz Portoroža pri UP FTŠ). Prvi prevoz je ob 7.45., zadnji ob 10.15. V torek bo organiziran tudi prevoz iz Portoroža (izpred FTŠja ob 9.00). Prijave za prevoz se zbirajo do petka, 4. 10. 2019, do 10. ure. Prijavite se lahko prek spletnega obrazca.

Več informacij najdete na spletni strani ŠOUP-a.