sobota, 8. maj 2010 Študentje UP FAMNIT na PRIMATIJADI

V času od 29.4.2010 do 04.05.2010 je v Budvi, Črna Gora potekala Primatijada. Gre za mednarodno tekmovanje, ki se že vrsto let odvija na področju matematike, računalništva, biologije, kemije, fizike ter drugih naravoslovnih ved in v športnih disciplinah. Tekmovanja se je udeležila tudi skupina študentov iz UP FAMNIT. Športniki so se pomerili v košarki, odbojki, šahu in pikadu. Ostali študentje so s projektnimi nalogami sodelovali na področju matematike, računalništva in biologije.

Osvojili so naslednje nagrade:

Matematika:

• Nastja Cepak, 2. letnik, smer Matematika - 1. mesto
  • Vida Maksimović in Marija Jurkovič, 2. letnik, smer matematika - 2. mesto

Računalništvo:

• Jernej Štrasner, 1. letnik, smer Računalništvo in informatika – 1. mesto
  • Aleksandar Tošić in Duško Topić, 2. letnik, smer računalništvo – 2. mesto

Biologija:

• Sandra Hasić, 2. letnik, smer Biodiverziteta – 2. mesto

Primatijade v Budvi so se udeležili tudi profesorji UP FAMNI doc. dr. Branko Kavšek, izr. prof.dr. Bojan Kuzma in doc. dr. Elena Varljen Bužan ter sodelovali v komisiji za ocenjevanje projektnih nalog.

Vsem zmagovalcem iskrene čestitke!

Utrinke s prireditve si lahko ogledate tukaj.