ponedeljek, 16. marec 2015 Strokovno posvetovanje na temo »Kako do nič odpadkov« v Sloveniji

Vabimo vas na dvodnevno strokovno posvetovanje na temo »Kako do nič odpadkov« v Sloveniji, ki bo potekalo na Ptuju  9. in 10. aprila 2015.

Varovanje življenjskega okolja in naravnih virov postaja neogibna obveza človeške družbe, saj je edina odgovorna za nesprejemljivo onesnaževanje okolja in izčrpavanje virov. Emisije v trdni obliki (odpadki, sedimenti iz odpadnih vod in plinov) trajno obremenjujejo vse sestavine okolja in slabšajo njihovo kakovost za človeka in vse žive organizme. Po drugi strani pa predstavljajo nepotrebno materialno in energetsko izgubo za proizvodni sektor, ki je soočen z vse večjim pomanjkanjem primarnih surovin. Trajnostna družba (tako v proizvodnem kot v uporabniškem segmentu) je obveza, ki nima alternative. Kako jo uresničevati pri gospodarjenju z odpadki v pogojih trenutne slovenske družbeno-politične stvarnosti, bo predmet pričujočega posveta, ki bo obravnaval dve prednostni temi:

• Učinkovitost shem za ravnanje s predpisanimi vrstami odpadkov.
  • Celovito (integrirano) ravnanje z odpadki kot pristop za vzpostavo družbe brez odpadkov.

Prijave na strokovno posvetovanje sprejemajo do 7. aprila 2015, in sicer:

Več informacij o strokovnem posvetovanju pa je dostopnih tukaj.