sreda, 12. julij 2023 ŠTIPENDIJSKI SKLAD UP 2023/2024 - JAVNI POZIV ZA PRIDOBITEV ŠTIPENDIJE V ŠTUDIJSKEM LETU 2023/2024// The Scholarship Fund of the University of Primorska

Štipendijski sklad Univerze na Primorskem (v nadaljevanju sklad) temelji na partnerstvu med Univerzo na Primorskem (v nadaljevanju UP), občinami in gospodarstvom. Namenjen je nagrajevanju in spodbujanju najboljših študentov UP, navezovanju stikov študentov z delodajalci že v času študija in zagotavljanju večjih možnosti za zaposlitev študentov takoj, ko zaključijo študij. Cilj sklada je obenem spodbuda vseh študentov UP k čim boljšim študijskim uspehom.

Univerza na Primorskem s tem javnim pozivom vabi vse:

• kandidate za vpis v študijske programe UP 1., 2. ali 3. stopnje in
  • študente, ki bodo v študijskem letu 2023/2024 vpisani v študijske programe 1., 2. ali 3. stopnje UP,

da se prijavijo na javni poziv in tako izrazijo svoj interes za vključitev v sklad.

Kandidati za štipendijo izrazijo svoj interes za vključitev v sklad, z oddajo e-vloge preko portala Kariernega centra Univerze na Primorskem (Splet-išče KC UP), ki je dostopen na povezavi TUKAJ.

Višina štipendije za študijsko leto 2023/2024 znaša od 2.000,00 EUR do 4.800,00 EUR.

V primeru, da štipendije podeli UP, znaša štipendija 200 EUR na mesec oziroma 2.000,00 EUR na študijsko leto. V kolikor obstaja interes, se lahko podelijo višje štipendije, in sicer:

• za študente 1. in 2. stopnje, ki pri točkovanju dosežejo od 80 do 89 točk, lahko štipendija znaša do 300,00 EUR/mesec oziroma do 3.000,00 EUR na študijsko leto;
  • za študente 1. in 2. stopnje, ki pri točkovanju dosežejo od 90 do 100 točk, lahko štipendija znaša do 480,00 EUR/mesec oziroma do 4.800,00 EUR na študijsko leto;
  •  za doktorske študente lahko štipendija znaša do 1.000,00 EUR/mesec oziroma do 10.000,00 EUR na študijsko leto.

Več o pogojih za pridobivanje štipendije in navodila za prijavo >TUKAJ

Rok za oddajo e-vlog je do 15. 9. 2023.

E-vloga je oddana pravočasno, če je oddana od 16. 2. 2023  do 15. 9. 2023 preko portala Kariernega centra Univerze na Primorskem (Splet-išče KC UP).

Pravilnik štipendijskega sklada Univerze na Primorskem je objavljen na spletni strani UP, na naslednji povezavi: https://www.upr.si/si/univerza/predpisi-statut-interni-akti/interni-akti/.

The Scholarship Fund of the University of Primorska (hereinafter the Fund) is based on a partnership between the University of Primorska (hereinafter UP), municipalities, and the private sector. Its aim is to reward and encourage the best students of UP, offer their knowledge to potential employers during the course of their study process, and provide opportunities for employment to these students as soon as they finish their studies. The objective of the Fund is at the same time to support all UP students in achieving the best possible results in their studies.

With this Public Call, the University of Primorska invites all:

• candidates for enrolment in the 1st, 2nd, or 3rd cycle study programmes of UP and
  • students who, in the academic year of 2023/2024, will be enrolled in the 1st, 2nd, or 3rd cycle study programmes of UP,

to apply for this public call, and thus express their interest in joining the Fund.

The amount of the scholarship for the academic year 2023/2024 is from 2.000,00 EUR to 4.800,00 EUR.

Application to the public call Candidates for the scholarship need to express their interest for the inclusion in the Fund by submitting the e-application form through the portal of the Career Center of the University of Primorska (Splet-išče KC UP), available at the following link HERE.

The e-application deadline is September 15th, 2023.

More about the requirements: HERE

Public call UP Scholarship Fund 2023-2024.pdf (304kb)

Application Instructions - UP Scholarship Fund 2023-2024.pdf (1.394kb)