ponedeljek, 9. november 2015 Slovenska znanstvena fundacija razpisuje štipendije slovenskim doktorantom in mladim doktorjem znanosti

Slovenska znanstvena fundacija (SZF) v partnerskem sodelovanju s Svetovno federacijo znanstvenikov (WFS) razpisuje deset štipendij za slovenske doktorante in mlade doktorje.

Fundacija pospešuje uspešen razvoj mladih raziskovalcev, ki delujejo na področju planetarnih nujnosti in pri tem potrebujejo družbeno pomoč oziroma je ta potrebna zaradi njihovega šibkega ekonomskega položaja. Izbrani štipendisti bodo denarno pomoč prejemali načeloma od začetka leta 2016 dalje.

Na razpis se lahko prijavijo državljani Republike Slovenije, ki bodo v času prejemanja štipendije raziskovalno delovali v domovini in imajo do zaključka doktorskega dela največ 24 mesecev oziroma so naziv »doktor znanosti« dosegli največ 36 mesecev pred oddajo vloge in dokumentacije v zvezi z njo.

Obrazec in vse podpisane dokumente prijavitelj odda v dveh natisnjenih izvodih na naslov Ustanova Slovenska znanstvena fundacija, Štefanova ulica 15, 1000 Ljubljana, s pripisom »Prijava na razpis štipendij WFS«. Zadnji rok za oddajo dokumentacije je 4. december 2015.

Več o razpisu si lahko preberete v priponki.