sreda, 21. september 2016 Science Hack Day - Ideje in triki v znanosti

Vabljeni na dogodek, ki bo 15. in 16. oktobra 2016, na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani.

Kaj je SCIENCE HACK DAY?

Prevoda v slovenščino pravzaprav ni, najbližje bi bilo »dan ustvarjanja z znanostjo«. To je dogodek, ki na eno mesto pripelje najrazličnejše navdušence in zanesenjake s področja znanosti z namenom kratkega a intenzivnega sodelovanja, ustvarjanja in izdelovanja zanimivih reči.
V 24 urah poskusi najti rešitev nekega problema, mogoče ne bo najbolj elegantna, bo pa zagotovo najpametnejša. Na samem dogodku lahko tudi prespiš … čeprav gotovo ne boš spal prav veliko!

Komu je namenjen?

Science Hack Day je za vsakogar, ki ga zanima povezovanje znanosti s tehnologijo in drugimi panogami. Če si koder, oblikovalec, znanstvenik, rokodelec ali samo navdušenec z dobrimi idejami, je Science Hack Day pravi dogodek zate.

Kaj lahko pravzaprav počnem?

V skupini boš skupaj z ostalimi ustvaril nekaj v povezavi z znanostjo. Nekateri se boste z znanostjo na tak način srečali prvič, drugi pa se z njo vsakodnevno ukvarjate. Skupaj lahko ustvarite spletno aplikacijo, družabno igro, mini robota, kompleksno analizo podatkov, preprost senzor, pametno oblačilo, torej praktično karkoli, kar lahko naredite v 24 urah. Za lažjo predstavo si na spletni strani dogodka oglej najboljše ideje preteklih dogodkov z vsega sveta.

Pridruži se nam in ustvari nekaj v povezavi z znanostjo, predznanje ni potrebno!

Imaš vprašanje ali idejo? Te obvestimo, ko bodo prijave odprte?

Pošlji pošto na tadej@sciencehackday.org

Info na: http://ljubljana.sciencehackday.org/sl/