ponedeljek, 25. marec 2019 Razvoj poslovnih modelov z metodo Design Thinking

Inštitut Jožef Stefan vabi na 1. del delavnice »Razvoj poslovnih modelov z metodo Design Thinking«, ki bo 16. aprila 2019, ob 10.30, v Veliki predavalnici inštituta.

Na dogodek so vabljeni podjetni raziskovalci in študenti, dijaki, drugi inovativni posamezniki in potencialni podjetniki, spin-out timi v nastajanju in drugi podjetni raziskovalci. Na delavnici predava in izvaja praktikum dr. Rok Stritar, docent na Ekonomski fakulteti, podjetnik in strokovnjak za Design Thinking.

Udeležencem delavnice bodo predstavili metodologijo razvoja poslovnega modela z metodo Design Thinking. V okviru delavnice je predviden praktikum z uporabo konkretnih primerov izbranih invencij, ki jih udeleženci načrtujejo vključiti v načrtovani poslovni model.

Program:

• predstavitev in utemeljitev metode “Design Thinking” kot univerzalnega pristopa za reševanje kompleksnih in slabo strukturiranih problemov, kamor spada tudi zasnova poslovnega modela podjetja
  • uporaba Design Thinking za razvoj poslovnega modela podjetja,
  • predstavitev faz poteka procesa in umestitev projektov udeležencev,
  • razumevanje in definicija izzivov kot temelje razvoja uspešnih produktov,
  • vaje iz razumevanja in definicije izzivov,
  • odgovori na konkretna vprašanja udeležencev na temo njihovih projektov.

Dogodek organizirajo v okviru programa subjekta inovativnega okolja za podporo inovativnim, podjetnim raziskovalcem, in drugim posameznikom, ki se navdušujejo ali celo že udejanjajo ideje za trženje tehnologij, z možnostjo ali željo ustanovitve podjetij, oziroma jih tovrstne pobude zanimajo.

Udeležba je brezplačna.

Dodatne informacije: Več informacij dobite na e-naslovu: robert.blatnik@ijs.si ali tehnologije@ijs.si.

Dogodek se izvaja v okviru operacije SIO 2018-2019.

Dogodek sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.