torek, 9. april 2024 Odprt je nov razpis za tutorje študente za študijsko leto 2024/2025 // CALL FOR STUDENT TUTORS FOR THE 2024/2025 ACADEMIC YEAR

Vabljeni, da se (ponovno) prijavite za tutorje.

Z novim Pravilnikom o tutorskem sistemu na Univerzi na Primorskem je v veljavo stopil tudi nov prijavni rok za tutorje študente.

Vabimo vas, da se (ponovno) prijavite za tutorje in obogatite svojo študentsko izkušnjo ter izkušnje vaših mlajših kolegov.

Kaj je tutorstvo?

Tutorstvo je organizirana pomoč študentom, ki temelji na osebnem pristopu. Razpisana so mesta za:

• za tutorje,
  • za tutorje za tuje študente.

Komu je namenjeno tutorstvo?

Študentsko tutorstvo je namenjeno predvsem študentom prvega letnika, ki se znajdejo v novem življenjskem in izobraževalnem okolju in jim tutorji študentje pomagajo s posredovanjem pomembnih informacij in integracijo v študijsko okolje.

Tutorji za tuje študente novincem, ki pridejo v Slovenijo na izmenjavo ali redni študij, nudijo podporo pri integraciji v novo okolje, pri administrativnih zadevah in jezikovnih barierah.

Tutorji za študente s posebnimi potrebami študentom omogočajo hitrejše prilagajanje in uspešnejše vključevanje v študentsko okolje in študij.

Prijave potekajo online, motivacijsko pismo pošljete v referat za študente:

Uvodno usposabljanje bo organizirano v mesecu maju 2024, da se skupaj pripravimo na prihod novih študentov in nato še v mesecu oktobru.

Urejenost in delovanje tutorskega sistema ureja Pravilnik o tutorskem sistemu na Univerzi na Primorskem in Obrazci .

Dodatna vprašanja lahko naslovite na:  promo@famnit.upr.si

We invite you to (re)apply to become tutors.

What is tutoring?

Tutoring is an organized help to students based on a personal approach. The call is open for the following positions: For this purpose, we are announcing based on the Rules on the tutoring system at the University of Primorska places for:

• tutors,
  • tutors for foreign students

Who is tutoring intended for?

Student tutoring is intended primarily for first-year students in a new living and educational environment. Tutors help them with important information and integration into the new environment.

Tutors for foreign students support newcomers who come to UP for exchange or full-time study. Tutors help them integrate into the new environment and with administrative and language barriers.

Tutors for students with special needs enable students to adapt more quickly and integrate successfully into the student environment and study.

Introductory training for tutors will be organized in May 2024.

For additional questions, please contact: promo@famnit.upr.si