petek, 7. oktober 2011 Razpis za tutorje študente - podaljšan rok za oddajo prijav do 28.10.2011

Komisija za študijske in študentske zadeve UP FAMNIT je podaljšala rok za oddajo prijav za tutorje študente:

na dodiplomskih programih:
-           1 mesto na študijskem programu Matematika,
-           1 mesto na študijskem programu Matematika v ekonomiji in financah,
-           1 mesto na študijskem programu Računalništvo in informatika,
-           2 mesti na študijskem programu Biodiverziteta,
-           1 mesto na študijskem programu Sredozemsko kmetijstvo,
-           5 mest na študijskem programu Biopsihologija,
-           4 mesta na študijskem programu Aplikativna kineziologija.

Tutorstvo je organizirana pomoč študentom, ki temelji na osebnem pristopu. Tutorji študenti pomagajo študentom (predvsem brucem, tujim študentom in študentom s posebnimi potrebami) pri vključevanju v univerzitetno okolje in jim svetujejo pri študiju. Tutorstvo temelji na druženju in izmenjavi koristnih študijskih in izvenštudijskih informacij.

Torej, razlogov, da postaneš tutor študent je več; saj tutorstvo omogoča študentu, da:
-           pridobi sposobnosti boljše komunikacije in reševanja problemov,
-           izboljša socialno –študijsko mrežo (sodelovanje med študenti in učitelji),
-           pridobi pomembne izkušnje, predvsem pri prevzemanju odgovornosti, kar bodo tudi
            bodoči delodajalci znali ovrednotiti,
-           po koncu tutorskega dela dobi certifikat z opisom opravljenega dela, ki je naveden tudi v
            prilogi k diplomski listini,
-           se dodatno izobražuje v okviru seminarjev, ki jih organizira univerza. Za nove tutorje
            študente je sodelovanje na uvodnem seminarju o tutorstvu obvezno.

Tutor študent je lahko vsak redni ali izredni študent UP FAMNIT, ki je vpisan na 1. , 2. ali 3. stopnjo študija in je uspešno zaključil prvi letnik študija. Kandidati za tutorje študente morajo k prijavi priložiti:

a)      življenjepis/CV kandidata,
b)      izpis ocen (potrdilo o opravljenih obveznostih) ter
c)       morebitne druge priloge, ki so relevantne za funkcijo tutorja študenta.

V izbirnem postopku se upošteva, da mora tutor študent praviloma:

-          poznati strukturo in delovanje tutorskega sistema in UP kot celote;
-          poznati študijsko in splošno študentsko problematiko na fakulteti in univerzi.

Urejenost tutorskega sistema določa Pravilnik o tutorskem sistemu na Univerzi na Primorskem, dostopen tudi na spletni strani fakultete v rubriki Študentske strani/Pravilnik in obrazci.

Tutorje študente, ki bodo ustrezali razpisnim pogojem in bodo izbrani, bo v nadaljevanju potrdil Senat UP FAMNIT.

Kandidati za tutorje študente morajo svoje prijave z ustreznimi prilogami posredovati do vključno 28.10.2011 na naslov:

UP FAMNIT
Referat za študente
Glagoljaška 8
6000 Koper

s pripisom »Prijava za študentsko tutorstvo 2011/12«.