sreda, 14. oktober 2015 Razpis za študijsko prakso v okviru projekta Ženske upora

Kulturno izobraževalno društvo PiNA, vodilni partner mednarodnega projekta Ženske upora (Women of the resistance), razpisuje študijski praksi za izvajanje delavnic po srednjih šolah novembra in decembra 2015 ter januarja 2016.

Namen delavnic je, na primeru Marie Antoniette Moro, Tržačanke, ki je med 2. svetovno vojno opravljala delo bolničarke na meji med Italijo in nekdanjo Jugoslavijo, vzpodbuditi razmislek o vlogi žensk v času vojne in o ženskah aktivistkah. Delavnica je rezultat sodelovanja Slovenije, Italije in Hrvaške in se bo izvajala na 60 šolah v vseh treh državah.

Rok za prijavo z vsemi ustreznimi prilogami je sreda, 21. oktober 2015, na naslov info@pina.si.

Program delavnice si lahko preberete v priponki, več o nalogah študenta in pogojih za prijavo pa na spletni strani PiNE.

Vabljeni!