sreda, 29. maj 2019 Razpis za projekt MAP the GAP

Mladinski svet Slovenije sodeluje kot partner pri projektu MAP the GAP: Ways of enhancing youth participation in local communities, ki ga koordinira Vijeće mladih Federacije Bosne i Hercegovine. Projekt je namenjen spodbujanju participacije mladih v lokalnih skupnostih s pomočjo digitalnih orodij. V sklopu projekta je predviden razvoj digitalnega orodja in oblikovanje priročnikov ter pridobivanje sredstev in izvedba lokalnih dogodkov.

V ta namen iščejo udeležence, ki bi se udeležili:

• mednarodnega treninga, ki bo od 14. do 21. junija 2019 v Banjaluki (BiH);
  • mednarodne delavnice (Hackathon), ki bo od 26. do 31. julija 2019 v Eskisehiru (Turčija).

Za omenjeni dve mednarodni aktivnosti iščejo:

• mladinskega delavca/-ko

Prijavi se lahko mladinski delavec/-ka, ki ima izkušnje z organiziranjem (lokalnih) mladinskih dogodkov in/ali neformalnim učenjem. Zaželeno je, da ima vsaj dve leti izkušenj z delom v mladinskem sektorju in da deluje na področju spodbujanja participacije mladih na lokalni ali nacionalni ravni. Poznavanje mladinskega sektorja in zakonodaje, ki ureja delovanje mladinskih organizacij v Sloveniji, je prednost za izbor.

• razvijalca aplikacij oziroma osebo, ki ima osnovno znanje o razvijanju aplikacij/digitalnih orodij

Prijavi se lahko oseba, ki ima osnovno znanje na področju razvoja aplikacij/digitalnih orodij. Študij računalništva ni pogoj. Če ima oseba osnovno znanje o razvoju aplikacij ali digitalnih orodij in ima interes delati na tem področju ter deliti znanje z ostalimi udeleženci, se lahko prijavi na obe aktivnosti.

Prijavite se lahko z izpolnjeno elektronsko prijavnico do nedelje, 2. junija 2019.

Projekt krije potne stroške, namestitev in hrano za izbrana dva udeleženca za obe aktivnosti.

Več informacij o omenjenem razpisu je dostopnih na spletni strani Mladinskega sveta Slovenije.