sreda, 25. september 2013 Razpis za nove sodelavce ESN Primorska

ESN Primorska (Erasmus Student Network Primorska) je ena izmed 433 sekcij mednarodne študentske mreže ESN, ki deluje v okviru Resorja za mednarodno sodelovanje ŠOUP v Kopru. Njen namen je podpora in vključevanje tujih študentov na študijski izmenjavi na obali ter slovenskih študentov, ki se odpravljajo ali so prišli iz izmenjave v tujini.

V študijskem letu 2013/2014 ESN Primorska vabi k sodelovanju nove sodelavce, ki bi jih zanimalo delo s tujimi študenti na Obali. Sodelovanje vključuje organizacijo in pomoč pri dogodkih, nudenje podpore tujim študentom ter sodelovanje na projektih ESN Primorske, ki v letošnjem letu zajemajo:

- Mednarodne večere, na katerih študenti pridejo v stik z novimi kulturami, njihovimi značilnostmi ter kulinariko,
- Filmske ter družabne večere, kjer se tuji in domači študenti lahko med seboj spoznavajo ter izmenjujejo izkušnje,
- Izlete po Sloveniji in tujini,
- Welcome week, na katerem tuje študente sprejmemo z uradnim nagovorom, družabnimi dogodki ter spoznavnimi igrami,
- Buddy sistem, preko katerega tujim študentom nudimo pomoč in podporo,
- SocialErasmus, ki skrbi za humanitarno vključevanje tujih študentov v novo okolje,
in še mnogo več.

Vsi, ki bi se želeli vključiti v aktivnosti ESN Primorska, vabljeni v četrtek, 3. oktobra ob 18.00 v prostore ŠOUPa (Gortanov trg 15, Koper) na spoznavno srečanje novih članov ESN Primorske.