torek, 1. avgust 2023 Razpis za krajši štipendijski program MIRAI na Japonskem 2023/2024 // Call for a short-term scholarship programme MIRAI in Japan 2023/24

Obveščamo vas o razpisu za program MIRAI 未来 (»prihodnost«), ki je krajši štipendijski program za študente iz Evrope, Srednje Azije in Kavkaza, ki se izobražujejo na področjih diplomacije, varnostne politike, ekonomije, znanosti in tehnologije, umetnosti in kulture, mednarodnih odnosov, okoljskih ved, študij trajnostnega razvoja, azijskih študij, japonologije ali drugih sorodnih področij.

Rok za prijavo:

• 20. avgust 2023 (skupina 2‒5)
  • 30. avgust 2023 (spletni program - skupina 7)

Posamezni program po skupinah:

• Skupina 2 (Tema: Diplomacija in varnostna politika)
  • Skupina 3 (Tema: Gospodarstvo in poslovanje)
  • Skupina 4 (Tema: Znanost in tehnologija)
  • Skupina 5 (Tema: Okolje in ekologija)
  • Skupina 7 (Tema: Odkrivanje regij in kultur - Spletni program)

Programi bodo na Japonskem potekali 14.‒21. novembra 2023 (skupine 2, 3 in 5) in 13.‒20. februarja 2024 (skupina 4).

Spletni program (skupina 7) se bo odvijal deset zaporednih dni ali ob določenih dnevih med 1. in 20. oktobrom 2023 (UTC: 7.00‒11.00).

Prijavo je možno oddati izključno preko spleta na naslednjih povezavah:

Po oddani elektronski prijavi bodo izbrani kandidati opravili izbirni postopek na Veleposlaništvu Japonske v Sloveniji.

Več informacij o razpisu, posameznih programih in prijavi je dostopnih na naslednjih povezavah:

***

We would like to inform you in regard to MIRAI 未来 ("Future") program, which is a short-term scholarship program for students from Europe, Central Asia and the Caucasus who are studying in the fields of diplomacy, security policy, economics, science and technology, arts and culture, international relations, environmental sciences, sustainable development studies, Asian studies, Japan studies, or other related fields.

Application deadline:

• August 20, 2023 (group 2‒5)
  • August 30, 2023 (online program - group 7)

Program topics:

• Group 2 (Topic: Diplomacy and Security Policy)
  • Group 3 (Topic: Economy and business)
  • Group 4 (Topic: Science and Technology)
  • Group 5 (Topic: Environment and Ecology)
  • Group 7 (Topic: Discovering regions and cultures - Online program)

The programs will take place in Japan from the 14th to the 21th November 2023 (groups 2, 3 and 5) and from 13.‒20. in February 2024 (Group 4).

The online program (group 7) will take place on ten consecutive days or on certain days between 1 and 20 October 2023 (UTC: 7:00‒11:00).

The application can be submitted exclusively online at the following links:

After submitting the electronic application, the selected candidates will go through the selection process at the Embassy of Japan in Slovenia.

More information about the tender, individual programs and applications is available at the following links: