ponedeljek, 29. marec 2010 Razpis "Odklenimo vrata jezikov"

Študentke in študente vabimo v LONDON, na konferenco “Unlocking the gates of languages - Odklenimo vrata jezikov”, 15/16 April 2010

Verjamete v večjezičnost in poznate cilje, ki si jih Evropa postavlja z učenjem jezikov in poznavanjem kultur? Želite sodelovati v živi razpravi o jezikih v Evropi? Ste pripravljeni v sodelovanju s študentkami in študenti drugih držav oblikovati mladi forum na temo o večjezičnosti? Imate drzne, vendar uresničljive predloge za uveljavljanje večjezičnosti na univerzah EU? Lahko pišete in komunicirate v angleščini?

Vabljeni na razpis za najboljši prispevek z naslovom

Odklenimo vrata jezikom - Unlocking the gates to languages

Prispevek na to temo, 4000 - 5000 znakov s presledki v angleškem jeziku pošljite do srede, 31. marca 2010 na naslov referat@fhs.upr.si in oddajte v natisnjeni obliki pri Darji Mahne, v dekanatu UP FHŠ. V kuverti z geslom naj bo besedilo prispevka, v posebni kuverti z istim geslom pa ime in priimek avtorja / avtorice.

Komisija Oddelka za uporabno jezikoslovje bo ocenila vaše prispevke, najboljše pisce povabila na razgovor, avtor ali avtorica zmagovalnega prispevka bo na stroške angleškega organizatorja spremljal/-la prof. dr. Lucijo Čok na konferenco v London, 14 in 15. aprila 2010. Več na spletnem naslovu: http://www.letpp.eu/conference.

Veselimo se vašega sodelovanja!

Prof. dr. Lucija Čok
Predstojnica Oddelka za uporabno jezikoslovje