sreda, 19. september 2012 Razpis o dodelitvi štipendij za doktorski študij matematike in naravoslovnih ved

Slovenska akademija znanosti in umetnosti
Sklad donatorjev za podiplomski študij matematike
in naravoslovnih ved

objavlja

razpis o dodelitvi štipendij za doktorski
študij (3. bolonjska stopnja) matematike in naravoslovnih ved

doma ali v tujini za študijsko leto 2012/2013

Sklad donatorjev za podiplomski študij matematike in naravoslovnih ved pri Slovenski akademiji znanosti in umetnosti bo za študijsko leto 2012/2013 podelil največ tri štipendije, vsako v znesku do 5.000,00 EUR, s katerim bo prispeval k pokrivanju stroškov doktorskega študija (3. bolonjska stopnja) mladih slovenskih matematikov in naravoslovcev. Pričakujemo prijave kandidatov, ki niso redno zaposleni, niso starejši od 28 let in imajo povprečno oceno najmanj 8.

Prijava za razpis mora vsebovati naslednje:

• osebno prošnjo in življenjepis,

• potrdilo o slovenskem državljanstvu,

• potrdilo o dosedanji izobrazbi in potrdilo o opravljenih izpitih s povprečno oceno,

• program usposabljanja in predviden potek doktorskega študija,

• priporočilo mentorja.

Sklad donatorjev pri SAZU bo z vsakim prejemnikom štipendije sklenil pogodbo, v kateri bodo natančno določene pravice in obveznosti obeh strank.

Komisija bo svojo odločitev kandidatom sporočila najpozneje do konca oktobra 2012.

Dodatna pojasnila o razpisu lahko dobite na tel. številki: 01/ 4706-130.

Kandidati naj pošljejo prijave  do vključno 12. oktobra 2012 na e-naslov: sazu@sazu.si ali po pošti na naslov:

Slovenska akademija znanosti in umetnosti
Novi trg 3

Sklad donatorjev za podiplomski študij matematike in naravoslovnih ved

"Za razpis štipendij"