četrtek, 6. april 2023 Psihološka svetovalnica UP za študente//UP Psychological Counseling Center for students

Prijazno vabimo vse študente UP v psihološko svetovalnico, ki je začela delovati v okviru Univerze na Primorskem pod vodstvom  UP FAMNIT Oddelka za psihologijo. Svetovalnica študentom nudi psihološko podporo v obliki individualnih srečanj. V njej pa delujejo usposobljeni svetovalci, ki so vključeni v redno strokovno supervizijo.

Svetovanje je za študente Univerze na Primorskem brezplačno.

Na svetovanje v okviru Psihološke svetovalnice UP se lahko prijavite TUKAJ
Vsi podatki iz prijavnega obrazca so zaupne narave in bodo uporabljeni izključno za organizacijo svetovanja.

V kolikor imate kakšna vprašanja, lahko kontaktirate psiholoska.svetovalnica@upr.si

V študentski svetovalnici lahko poiščete pomoč, če se soočate s težavami, kot so:

• stiske v povezavi z učenjem, študijem oz. doseganjem akademskih ciljev,
  • težave pri usklajevanju obveznosti in osebnega življenja,
  • težave pri obvladovanju stresnih situacij,
  • čustvene težave, kot npr. tesnoba, panični napadi, depresija, motnje hranjenja ali druge težave v duševnem zdravju,
  • težave s samopodobo in druge stiske na osebnem področju, kot npr. težave v doživljanju sebe, obvladovanju čustev,
  • težave v medosebnih odnosih, kot npr. konflikti v družini, v partnerskem ali drugih odnosih, osamljenost,
  • različne druge psiho-socialne težave v obdobju prehoda v odraslost oz. ob spoprijemanju z življenjskimi spremembami.

Na svetovalnico se lahko obrnete tudi v primeru želje po pogovoru v zaupnem in varnem okolju.

Svetovanje poteka v živo (trg Brolo) oz. po dogovoru, preko spleta (na platformi Zoom).

Kaj lahko pričakujete?

• psihološko svetovanje izkušenih svetovalcev,
  • zaupno in varno okolje za pogovor o svojih težavah,
  • opolnomočenje pri soočanju z različnimi življenjskimi izzivi,
  • pomoč v procesu doseganja konstruktivnih sprememb ter pri razvoju spretnosti za učinkovitejše obvladovanje težav,

******

We cordially invite all UP students to the Psychological Counselling Centre, which has been launched within the University of Primorska under the leadership of the UP FAMNIT Department of Psychology. The Counselling Centre offers students psychological support in the form of individual meetings. It is staffed by trained counsellors who are involved in regular professional supervision.

Counselling is free of charge for students of the University of Primorska.

You can sign up HERE for counseling at the Psychological Counseling Center of UP.
All data from the application form are confidential and will be used exclusively for the organization of counseling.

If you have any additional questions, please contact us by e-mail: psiholoska.svetovalnica@upr.si

You can seek help in the Student Counselling Centre if you are facing problems such as:

• difficulties related to learning, studying or achieving academic goals,
  • difficulties in balancing your commitments and your personal life,
  • difficulties in coping with stressful situations,
  • emotional problems such as anxiety, panic attacks, depression, eating disorders or other mental health problems,
  • self-esteem problems and other personal difficulties, such as difficulties in experiencing oneself, managing emotions,
  • difficulties in interpersonal relationships, such as conflicts in family, partner or other relationships, loneliness,
  • various other psychosocial problems in the transition to adulthood or in coping with life changes.

You can also contact the counselling centre if you would like to talk in a confidential and safe environment.

Counselling is provided in person (Brolo Square) or, by appointment, online (Zoom platform).

What can you expect?

• psychological counselling by experienced counsellors,
  • a confidential and safe environment to talk about your problems,
  • tempowerment to cope with different challenges in life,
  • help in the process of achieving constructive change and in developing skills to cope more effectively,
  • support in seeking other forms of help where appropriate.