četrtek, 12. oktober 2023 Program za mlade tehnološke talente SEEDS FOR THE FUTURE 2023

Huawei bo med 6. in 13. novembrom 2023 v Sloveniji že četrto leto zapored organiziral program za mlade talente Seeds for the Future. Glavni cilj je izboljšati digitalne veščine mladih, jih vključiti v sodobno digitalno okolje ter jih navdihniti za IKT področje. K prijavi v brezplačni spletni program vabljeni študenti in študentke iz slovenskih fakultet. Prijave se zaključijo 30. oktobra.

Panoga informacijsko-komunikacijske tehnologije se hitro razvija, vzporedno pa se spreminjajo tudi poslovni modeli in potrebe uporabnikov. Povpraševanje po tehničnih talentih je veliko, saj so nujno potrebni za digitalno preobrazbo družbe in gospodarstva. Vendar pa je v številnih državah opazen velik razkorak med tem, kar se mladi učijo in veščinami, ki so nujno potrebne v resničnem svetu.

Seeds for the Future je globalni program za mlade tehnološke talente, ki je od leta 2008 vključeval udeležence iz več kot 140 držav in regij. V Sloveniji je bil prvič organiziran leta 2020. Študenti in študentke se v programu usposabljajo na področjih tehnologije 5G, umetne inteligence, kibernetske varnosti, v okviru programa pa spoznavajo tudi teorije vodenja in kitajsko kulturo. Program vključuje tudi sodelovanje v mednarodnem natečaju Tech4Good. Vsi, ki uspešno zaključijo program pridobijo certifikat ter priložnost, da se vključijo v globalni Seeds for the Future klub (alumni), ki jim ponuja nadaljnje vsebine in možnost globalnega mreženja.

Najboljši iz letošnje slovenske generacije Seeds for The Future 2023 pa se bodo lahko udeležili tudi študijskega izleta na Kitajsko.

Prijave so odprte do 30. oktobra in so brezplačne. K prijavi so vabljeni študenti in študentke slovenskih fakultet, ki jih teme programa zanimajo. Za prijavo je potrebno priložiti življenjepis, potrdila o akademskih dosežkih in motivacijsko pismo ali predstavitveni video dolžine 3 minut. 8-dnevni program bo potekal preko spleta v dopoldanskem času med 6. in 13. novembrom 2023 (3-4 ure na dan). Zgovorna je tudi statistika. Globalni program Seeds for the Future sicer od leta 2008 vključuje več kot 15.000 študentov iz več kot 140 držav in regij. V Sloveniji je bil prvič organiziran leta 2020. Udeleženci pa potrjujejo, da je bila že udeležba v omenjenem programu pomemben mejnik v njihovem razvoju in razmišljanju.

Za več informacij o programu v Sloveniji in pošiljanje prijav se lahko obrnete na huaweislovenia@huawei.com s pripisom Seeds for The Future. Več o programu Seeds for the Future pa je na voljo na uradni spletni strani https://www.huawei.com/minisite/seeds-for-the-future/program.html