sreda, 1. marec 2017 Primatijada 2017

Spoštovane študentke in spoštovani študentje!

Leto je naokoli in spet je tu Primatijada. Po dveletnem premoru smo se odločili, da se  letos ponovno potrudimo, da bo kot v preteklosti svoje barve zastopala tudi Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije. Pred tem smo se Primatijade redno udeleževali in pri tem bili tudi zelo uspešni tako v raziskovalnih/projektnih delih kot v športu. Čas je, da obudimo tradicijo in se spet podamo na tekmovanja iz znanja in športa ter da se pri tem tudi dobro sprostimo in zabavamo.

Utrinke iz prejšnjih Primatijad si lahko ogledate v fotogaleriji na Facebook strani UP Famnit Studenti, kjer bo objavljen dogodek, sproti pa vas bomo obveščali tudi o vsem potrebnem.

Kaj je PRIMATIJADA?

PRIMATIJADA je tekmovanje, ki se že vrsto let odvija na področju matematike, računalništva, biologije, kemije, fizike ter drugih naravoslovnih ved in v športnih disciplinah. Letno se ga udeleži okoli 1.500  študentov iz vseh držav Balkana, ki na dogodku predstavijo svoje izdelke (projektne/raziskovalne naloge), tekmujejo v športnih disciplinah ali pa si preprosto privoščijo oddih pred prihajajočimi zadnjimi meseci študijskega leta.

Tokrat bo poleg nas sodelovalo še 15 partnerskih fakultet bivše Jugoslavije.

PRIMATIJADA bo potekala od 28. aprila do 3. maja v Čanju v Črni Gori. Nastanjeni bomo v  turističnem naselju Biserna obala.

Kdo organizira PRIMATIJADO?

Letošnjo PRIMATIJADO organizira Fakulteta za naravoslovne in matematične vede iz Kragujevca, Srbija.

Tekmovanja v znanju:

Na področju znanja bo mogoče tekmovati s projektnimi/raziskovalnimi nalogami iz matematike, računalništva, fizike, kemije, biologije in  geografije.

Vsaka naloga mora vključevati podatke o fakulteti, študentu, mentorju, povzetek (do 200 besed), uvod, telo besedila in zaključek. Reference se navajajo po Harvardskem načinu citiranja.

Študenti, ki se želite udeležiti PRIMATIJADE s projektnimi nalogami, morate svoje naloge pripraviti pod strokovnim mentorstvom. Projektne naloge in predstavitve, ki jih lahko pripravi en sam študent ali par, so lahko v slovenščini, angleščini, srbščini, hrvaščini, makedonščini. Izbira jezika je odločitev posameznega študenta.

Prijavijo se lahko študenti dodiplomskih in podiplomskih študijskih programov.

Naloge naj ne bodo predolge (max 15. strani z vsemi prilogami). Zagovor pa poteka s pomočjo predstavitve (10 min).

POZOR! NI NUJNO, DA NAPIŠETE NOVO NALOGO, LAHKO SE PRIJAVITE Z ŽE PRIPRAVLJENIM IZDELKOM ALI PA PREDSTAVITE SVOJO DIPLOMSKO NALOGO.

Športna tekmovanja:

Tekmujete lahko v:

• futsalu,
  • rokometu,
  • odbojki,
  • odbojki na mivki,
  • košarki,
  • plavanju,
  • namiznem tenisu.

Punce in fantje tekmujejo posebej.

Več informacij o sestavi ekip je na voljo na spletni strani: http://primatijada.rs/.