petek, 19. april 2013 Priložnost za nabiranje mednarodnih delovnih izkušenj - Leonardo da Vinci iMOBILE

Karierni center UP in podjetje Virtualis obveščata, da je  odprt tretji rok za prijavo v projekt iMOBILE – International Mobility Opens Borders for Importan Life Experience, ki diplomantom in študentom zaključnih letnikov Univerze na Primorskem omogoča od 8 do 12 tedensko usposabljanje v tujini. Usposabljanja se bodo izvajala v državah: Italija, Nemčija, Španija in Velika Britanija s S. Irsko.

Rok za prijavo v program je 26.4.2013.

Podrobnejše informacije o razpisu, o načinih in pogojih prijave v program LDV iMOBILE: http://www.karierni-center.si/si/aktualno/613 .

OPIS PROJEKTA:

Projekt iMOBILE je namenjen mladim, ki so zaključili formalno izobraževanje in pred vstopom na trg dela želijo pridobiti mednarodne delovne izkušnje. Udeleženci projekta bodo v času usposabljanja pridobili potrebne praktične izkušnje, se naučili ali izpopolnili znanje tujega jezika, predvsem pa bodo pridobili pomembne osebnostne izkušnje: prilagodljivost, komunikativnost, timsko in samostojno delo, osebna odgovornost in sposobnost delovanja v drugačnem kulturnem okolju.
Po zaključku usposabljanja bodo udeleženci pridobili nekaj potrebnih delovnih izkušenj, predvsem pa osebno motivacijo in potrebno samozavest za iskanje zaposlitve. Pri izvedbi projekta smo se povezali s petimi tujimi partnerji, s pomočjo katerih bomo udeležencem projekta omogočili usposabljanje v Italiji, Nemčiji, Španiji in Veliki Britaniji (S. Irska). Usposabljanja v trajanju od 8 do 12 tednov bodo potekala od februarja 2013 do aprila 2014.

Program: Leonardo da Vinici – mobilnost oseb na trgu dela
Koordinator projekta: Karierni center Univerze na Primorskem Koper
Predvidena usposabljanja v tujini: Italija, Nemčija, Španija, Velika Britanija s S. Irska.
Trajanje: 01.6.2012 – 31.5.2014
Predvideno število udeležencev: 21