ponedeljek, 17. december 2012 Priložnost za delo: Podjetno v svet podjetništva 2013

Enajst slovenskih razvojnih agencij je ta teden objavilo razpis Podjetno v svet podjetništva 2013, s katerim želijo mladim, ki so kljub visoki izobrazbi pristali na zavodih za zaposlovanje, omogočiti, da razvijejo svoje podjetniške ideje. Na razpis se lahko do 7. januarja prijavijo mladi z višjo in visoko stopnjo izobrazbe do 35. leta, ki so prijavljeni na zavodu za zaposlovanje. Objavljamo poziv Regionalnega razvojnega centra Koper, ki pokriva obalno-kraško regijo. Seznam in kontaktni naslovi vseh drugih regionalnih razvojnih agencij v Sloveniji pa so objavljeni tukaj.

Regionalni razvojni center Koper (RRC) z dnem 11. december 2012 objavlja javni poziv za vključitev v operacijo Podjetno v svet podjetništva 2013 za obalno-kraško regijo (občine Divača, Hrpelje-Kozina, Izola, Komen, Koper, Piran in Sežana).

Ciljna skupina so osebe, ki imajo višjo, visoko izobrazbo, magistrski ali doktorski naziv in so vpisane v evidenco brezposelnih oseb na Zavodu RS za zaposlovanje oz. druge osebe v skladu z določili tega javnega poziva.

Kandidati bodo v obdobju petih mesecev na podlagi identificiranih podjetniških idej individualno ali v skupinah razvijali podjetniške ideje s ciljem samozaposlitve, zaposlitve v svojem podjetju ali zaposlitve pri drugih delodajalcih. V tem obdobju bodo morali pripraviti poslovni načrt bodočega podjetja oz. druge pravne oblike, njihova uspešnost pa se bo spremljala v obdobju enega leta po zaključku usposabljanja.

Udeleženci bodo pri Regionalnem razvojnem centru Koper redno zaposleni za čas usposabljanja, ki traja pet mesecev. Za to obdobje jim pripada plača v višini minimalne plače in vsa nadomestila, ki pripadajo delavcu v skladu z veljavno delovnopravno zakonodajo. Udeleženci se bodo v operacijo vključili 1. februarja 2013, nato pa jim bo sledila še ena skupina. V operacijo bosta vključeni dve skupini po deset oseb.

Objava poziva: na spletni strani Regionalnega razvojnega centra Koper.

Javna predstavitev:

• sreda, 19. december 2012, ob 10. uri v Sežani (Občina Sežana, Partizanska ul. 4) in
  • petek, 21. december 2012, ob 10. uri v Kopru (Zavod za zaposlovanje, Kmečka ul. 2).

Rok za prijavo: 7. januar 2013.

Informacije in razpisna dokumentacija so na voljo na povezavi: www.rrc-kp.si;
Regionalni razvojni center Koper, mag. Tina Jančar Matekovič je dosegljiva po telefonu 05 66 37 582 ali po e-pošti tina.matekovic@rrc-kp.si.

Seznam in kontaktne naslove vseh drugih regionalnih razvojnih agencij v Sloveniji pa lahko vidite tukaj.