četrtek, 23. november 2017 Prihajajo POPRI 2018: tekmovanje podjetniških idej

Primorski tehnološki park mladim omogoča, da kreativne ideje ne živijo le v domišljijskem svetu, ampak da se uresničijo in da z njimi ustvarijo boljšo prihodnost. Zato bodo tudi letos organizirali vseslovensko tekmovanje za najboljšo podjetniško idejo za mlade.

Imate zanimivo podjetniško idejo? Imate že izdelano seminarsko nalogo o poslovni ideji, ki bi jo želeli uresničiti? Mladi do 29 let, ki še nimajo lastnega podjetja, lahko sodelujejo na tekmovanju POPRI 2018. Na tekmovanje se lahko študenti prijavite tudi s projekti oziroma poslovnimi modeli, ki jih razvijate v sklopu študijskih obveznosti. Vse kar je potrebno je, da izpolnite predlogo, oziroma prilagodite svoje opise predlogi POPRI.

Novost v letošnjem tekmovanju je ta, da se je pridružilo najboljše slovensko visokotehnološko podjetje Kolektor. Za vse zainteresirane tekmovalce so razpisali 4 zanimive izzive, ki si jih lahko ogledate tukaj.

Tekmovalci torej lahko tekmujete s svojimi idejami ali tako, da rešite katerega od 4 izzivov, ki jih je zasnovalo podjetje Kolektor.

PRIJAVE

Rok prijave je 21. marec 2018 do polnoči. Vse o prijavi je mogoče dobiti v predlogi, ki se nahaja na spletni strani ali v spletni učilnici Mikrobiz. Prijava je sestavljena iz poslovnega modela in prototipa. Poslovni model predstavlja 9 poglavij, ki jih je potrebno izpolniti. Skozi poglavja vas vodi predloga. Dodate ji lahko še slikovno gradivo in kratek predstavitveni video o svoji ideji (1-3 min). V kolikor ob prijavi naletite na težave, lahko organizatorje kontaktirate preko e-mail naslova popri@primorski-tp.si.

Časovnica letošnjega tekmovanja ostaja podobna lanski:

• 21. marec: oddaja poslovnega modela
  • 10. april: razglasitev 10 polfinalistov
  • 17. april dopoldan: osebne predstavitve najboljših 10 ekip iz vsake kategorije iz cele Slovenije pred strokovno komisijo
  • 17. april popoldan: predstavitev finalistov, zaključna prireditev in podelitev nagrad v Slovenskem narodnem gledališču Nova Gorica

Zakaj torej sodelovati na tekmovanju POPRI?

• Z zmago lahko pridobiš nagrado iz sklada 5000 €,
  • pridobiš veščine, ki ti bodo odpirale vrata v službo, ki si jo želiš,
  • svoj projekt pa lahko nadaljuješ in ga spremeniš v čudovito izkušnjo!

Vabljeni k prijavi na tekmovanje, novice in informacije o tekmovanju POPRI pa lahko spremljate tudi na spletni strani ali Facebook profilu!